ZBROJÍME VÁLKY?

-red- září 2018 Aktuality česky

Dnes je Mezinárodní den míru. Pro mne a mé současníky to může znít trochu děsně, neboť si pamatujeme heslo Sovětského svazu: Mír ubráníme, i kdyby tady nezůstal kámen na kameni.

.Dostala jsem pozvánku na tiskovou konferenci, ale pozdě, nemohla jsem se zúčastnit. Nicméně, dávám na vědomí. To, že zbrojíme různé válečné konflikty  mne moc mrzí a bylo by na místě, kdyby se to vysvětlilo a hlavně tomu zabránilo. Nebo jde zase jen v prvé řadě o peníze?

-red-

„Zbrojením pro mír a stabilitu?“ se koná konference při příležitosti Mezinárodního dne míru (21. září). Chceme poukázat na to, že i Česká republika má svůj podíl na rozdmýchávání ozbrojených konfliktů ve světě. A to navzdory tomu, že se zavázala k naplňování Cílů udržitelného rozvoje, v nichž patří prosazování míru mezi hlavní priority.

Peter Tkáč a Hana Zoor Svačinková představí Zprávu NESEHNUTÍ o vývozech zbraní z České republiky v roce 2017. Upozorní na porušování lidských práv v zemích, kam se dostávají české zbraně, a představí konkrétní kauzy týkající se Saúdské Arábie, Ázerbájdžánu či Izraele. Také pohovoří o nekonzistentních číslech, která MPO o vývozech českých zbraní zveřejňuje.

Moderovat diskuzi bude Stanislava Tomková z organizace Česko proti chudobě a nerovnostem, kde se podílí na projektu Udržitelná Evropa pro každého.

Tiskovou konferenci pořádá nezisková organizace NESEHNUTÍ spolu s koalicí Social Watch Česká republika v rámci kampaně Česko proti chudobě a nerovnostem.

Kontakty:

Peter Tkáč, NESEHNUTÍ, peter@nesehnuti.cz, 736 704 785 Hana Zoor Svačinková, NESEHNUTÍ, hana.svacinkova@nesehnuti.cz, 777 625 360 Stanislava Tomková, Česko proti chudobě a nerovnostem, tomkova.stana@gmail.com, 774 490 797

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012