Nový Zéland chybí!

-red- 2 2018 Aktuality česky

Badatel Martin Nekola, který mapuje historii a osudy lidí, kteří museli opustit Československo, a který už napsal na to téma několik čtivých knih, by se rád vydal na Nový Zéland. Ten chybí nejen v jeho knihách, ale v podstatě sem nikdy od nás žádný badatel nepřijel. Martin má v úmyslu přijet asi na 14 dní a ponořit se do archivů, mluvit s pamětníky a samozřejmě psát. Potřebuje na svůj projekt 60 000 korun. Tato částka je pro člověka s vysokoškolským vzděláním a s úctyhodným záměrem tvořit  historické a literární hodnoty velká. Ovšem, když tam nedávno jely všelijaké vládní delegace, stálo to mnohem a mnohem více, že? A kniha z toho nebyla…


Uvažte, zda byste podpořili tento projekt mladého badatele, který se zřejmě ani nesnaží o jakousi státní dotaci, tak jako se o to nesnaží ani Český dialog… Chceme být nezávislí…

Zároveň  bych ráda šířila povědomí o projektu The Czechoslovak Talks, organizaci, která sbírá a zveřejňuje zajímavé životní příběhy, spolu s fotografiemi, které jsou publikovány na webu a z nichž má také vzniknout knížka. Český dialog spolupracuje jak s Martinem Nekolou tak s Czechoslovak Talks.

Dále připomínám, že vzniká unikátní kniha o téměř třiceti letech Českého dialogu, plná událostí, příspěvků od exilových autorů počínaje Josefem Škvoreckým, Jaroslavem Strnadem a pokračujíc mnohými dalšími… A koukněte se také na naše stránky. Každý den máme něco nového.

Tady je o projektu Martina Nekoly, a když budete chtít přispět na jeho cestu, můžete se ozvat samozřejmě i na můj e-mail či na naši stránku. Detaily si pak řekneme.

https://www.generosity.com/education-fundraising/history-of-czechs-in-new-zealand

Eva Střížovská

www.cesky-dialog.net

739 091 057

Děkuji vám předem za jakýkoliv ohlas.

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012