Zářivá hvězda Ester v čele našich i světových úspěšných olympioniček

Marina Hofmanová (Hužvárová) 2 2018 Aktuality česky

Že u nás máme ženy krásné a úspěšné, dokázaly i na letošních zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu.


Na snímku Ester Ledecká s Martinou Sáblíkovou (zdroj Facebook)


Medailovou žeň zahájila biatlonistka Veronika Vítková stříbrem (ve stejném sportu i kovu ji následoval Michal Krčmář), poté vybojovala Eva Samková bronz ve snowboardcrossu a rychlobruslařka Martina Sáblíková si dojela pro stříbro, které znamená již šestou olympijskou medaili na kontě této skvělé sportovkyně.

A to už obsadila claim Ester Ledecká, aby na lyžích vyrýžovala zlato k úžasu svému, svých soupeřek i sportovních komentátorů na superobřím slalomu. Že dobude zlato ve zcela odlišné technice sjezdu, se čekalo, ale tady?

Mezitím ještě předvedla svou vynikající formu Karolína Erbanová, která získala bronz na krátké rychlobruslařské trati, a pak už vyrazila pro šťastnou sedmou medaili naší olympijské výpravy – jakou jinou než zlatou – hvězda Ester.

 

V olympijské historii tak Ester Ledecké patří i prvenství v tom, že zvítězila na jedné zimní olympiádě ve dvou různých sportech, nadto v disciplínách s rozdílným vybavením, tedy konkrétně lyžemi a snowboardem.

I její olympijské zlato z alpského lyžování je prvním pro Českou republiku.

 

Esteřinu bojovnost dokazuje i sám fakt, že si zmíněnou kombinaci dvou různých technik musela tvrdě vydupat. A její šťastná hvězda by nemohla tak krásně svítit bez enormní podpory rodičů, kteří mohli svou dceru dotovat i obrovskými finančními částkami, bez nichž by neměla šanci trénovat na světové úrovni.

Velmi zajímavý rozhovor s tatínkem Ester, známým muzikantem Jankem Ledeckým, přinesly Hospodářské noviny pod všeříkajícím titulkem Každá sezóna stála tři miliony.

 

Na naši olympijskou výpravu s prima kulichy-raškovkami čekaly doma tisíce fanoušků, nadšení lidí je spontánní a dojemné, všichni sportovci jsou skvělí, sportovkyně úžasné – a Ester je prostě naše hvězda!

 

Velký článek vyšel rovněž v zámořských New York Times pod názvem Ester Ledecka Makes History With Gold Medals in Snowboarding and Skiing.

 

Marina Hužvárová

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012