Vaše příběhy

-red- 2 2018 Aktuality česky

 

Český dialog už 28 let píše o životě krajanů ve světě a vedle dialogu, rozhovorů, polemiky, názorů, ohlasů, reportáží aj. samozřejmě uveřejňuje i jejich příběhy. A tak je jen přirozené, že se na nás obrátila společnost, jíž jde o příbuzné náměty.  Zde ji představujeme a budeme v tom pokračovat s pokračující spoluprácí.

ES

Projekt Czechoslovak Talks vznikl v roce 2016 pod hlavičkou Nadačního fondu Dotek. Nadační fond Dotyk od roku 2008 finančně spolupodílel na realizaci celé řady aktivit spojených Čechů a Slováků žijících v zahraničí. Finančně podpořil například studijní programy českého jazyka, či je pravidelně přispívá na činnost krajanských spolků a sdružení. Skrze navázání úzkého kontaktu s krajanskou komunitou, jsme měli možnost seznámit se s mnoha inspirativními životní příběhy československých krajanů, i díky tomu vznikla následně myšlenka projektu Czechoslovak Talks.

Hlavní činností projektu Czechoslovak Talks je sběr, zpracování a publikace životních osudů českých a slovenských krajanů po celém světě - příběhy osobních vzestupů a pádů, příležitostí a překážek. Příběhy Čechů a Slováků, jejichž životní zkušenosti by neměly zůstat v zapomnění, ale být zachovány pro budoucí generace. Postupně publikujeme příběhy na webových stránkách www.czechoslovalktalk.com. V průběhu října letošního roku připravujeme vydání komiksu zahrnující sedm životních příběhů českých a slovenských krajanů, který bychom v následujících letech rádi obohatili o další příběhy. Pokud chcete být součástí projektu Czechoslovak Talks či znáte někoho ve svém okolí, jehož životní příběh by měl být uchován pro další generace, pak nás kontaktujte na e-mailové adrese: m.kanakova@czechoslovaktalks.com

The Czechoslovak Talks, Nadační fond DOTEK

Tel. CZ +420 221 719 041 | Tel. USA +1 (315) 636-6065

info@czechoslovaktalks.com | www.czechoslovaktalks.com

 

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012