Babiš - dvakrát na výprask

Venda Šebrlová 2 2018 Aktuality česky

Krajský soud v Bratislavě rozhodl, že Andrej Babiš byl evidován jako spolupracovník StB oprávněně! Je tedy de facto znemožněn společensky i politicky: za obří podvod v cause Ptačí hnízdo a už nezpochybnitelnou spolupráci s bolševickými fízly.

 

Co bude dál? Babiš je premiérem v demisi a marně se snaží spatlat dohromady vládu. Zeman mu dal neomezený čas bez podmínek – takže „sorry jako...“. Ale jistě se vyjádří ústy mluvky Ovčáčka, že nic není prokázané.

 

Doporučuji vám přečíst si na internetových stránkách Reflexu odhalení činnosti StB – hlavně, jak se příslušníci této hajzlovské organizace fízlovali i mezi sebou (viz Jerguš Sivoš, Ústav paměti národa, rozhovor z roku 2017). Takže možnost, že by Babiš-Bureš byl evidován jako mrtvá duše nebo že dostatečně nespolupracoval, je nulová. Kdo by tenkrát ohrozil svou moc nad ostatními takovou maličkostí? Když navíc Babiš neměl styky s disentem, ale „jen“ práskal své spolupracovníky ve firmě.

 

Oficiálně byly spisy StB zničeny v roce 1989 – skartovány, spáleny, ale také tajně odneseny. Možná, že Babišův spis někde čeká... Až bude opravdu premiérem, až možná jednou bude kandidovat na prezidenta?

Skoropremiér se chce odvolat k Evropskému soudu při lidská práva. A než se to všechno znovu prověří, uplyne spousta času k budování kariéry.

 

Venda Šebrlová

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012