Nejsnadnější kuchařka na světě

Venda Šebrlová 2 2018 Knihy česky

Knihu napsal J.-F. Mallet Simplissime

Jak praví autor ( a všechny ženy s ním): „Co nám dneska vařit k večeři?“ Dokonce i mnoho mužů si láme hlavu, jakou dobrotu vykouzlit z té trošky potravin v lednici a ve spíži.

 

Tady se nabízí na 372 stranách jednoduchá jídla a dokonce na str. 4  a 5 „Návod k použití“. Co není nesmysl: nezbytně potřebujete těstoviny, konzervy, bylinky, olej a sojovou omáčku. Pak dostanete návod, jak např. vařit ve vodní lázni, jak naložit citrony, jak flambovat, jak pošírovat (což je pomalounké vaření v horké tekutině)... A že potřebujete šlehač, ponorný mixér, stolní mixér, sporák, lednici, pánev, sůl a pepř, tekoucí vodu... Zdá se vám to zbytečné? Na dalších stránkách už jsou jen recepty a spousta fotek!

 

Např. na str. 140 jsou fotky ingrediencí (těsto na pizzu, smetana, 7 plátků slaniny, 2 snítky šalvěje a 4 polévkové lžíce olivového oleje). Každá jednotlivá surovina je vyfotografovaná (aby nedošlo k záměně). Pak postup: předehřejete troubu, těsto na plechu pokladete slaninou a lístky šalvěje a zapékáte. Po vytažení z trouby pokapete olivovým olejem, osolíte, opepříte – a podáváte! Příprava trvá 15 minut, pečení 25 minut. Jak jednoduché, milý Watsone!

 

Nechápu, jak to, že na takovou kuchařku nepřišel nikdo dřív. No, možná přišel – ale takhle je i graficky udělaná 1) pro začátečníky, 2) pro muže v nouzi, 3) pro zmordované matky malých dětí.

Jo  - samozřejmě ji napsal Francouz!

 

Vydala krásně vypravenou Mladá fronta

Venda Šebrlová

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012