Homeopatie a placebo

Jaktože někomu zabírají homeopatické léky, zatímco jinému vůbec? Jsou to vůbec léky? Nebo zde plně platí známé pořekadlo, že lékař sice léčí, ale příroda uzdravuje?
Zajímavou debatu o jedné z nejznámějších součástí alternativní medicíny - homeopatii – připravila pro veřejnost Učená společnost České republiky.
Fyzikální chemik prof. Pavel Jungwirth, kterého můžete znát i z novinových stránek, kde popularizuje vědu, vysvětlí Jak krátká je paměť vody. Z pohledu víry, či chcete-li z teologického hlediska, se nad tématem zamyslí prof. Petr Pokorný v příspěvku Homeopatie očima teologa. Dalším protagonistou debatyy je lékař a bývalý ministr zdravotnictví prof. Pavel Klener, který pojedná Postavení homeopatie v současné medicíně. Otázku z velmi důležitého pohledu, a to perspektivou psychiatra, položí prof. Cyril Höschl: Je homeopatie Placebo – podvod nebo užitečný nástroj? Debatním podvečerem na toto stále aktuální téma bude provázet biochemik doc. Jan Konvalinka.
V úterý 16. ledna v 16.00 hod. jste tedy Učenou společností zváni do přednáškového sálu v budově Akademie věd ČR na pražské Národní třídě č. 3. Místo si můžete zarezervovat na adrese irena.krumlova@learned.cz nebo po telefonu 731 498 171.
Jak přispět na provoz
Český dialog vzniká díky dobrovolným finančním příspěvkům lidí po celém světě.
I vy můžete přispět na jeho provoz libovolnou částkou.
Jak publikovat článek
Po domluvě je možné publikovat na stránkách vlastní texty!

Všechny moje Ameriky - I. Cali
Reportáže z atraktivních míst San Franciska, Los Angeles, San Diega, Orange County a dalších střídají příběhy českých osobností. Najdeme tu jména novináře Jožky Pejskara, spisovatele Jana Beneše, skladatele, fotografa a dobrodruha Eduarda Ingriše, prof. Ivo Feierabenda a jeho otce, politika z první republiky Ladislava, který se zasloužil o zemědělské družstevnictví, profesorky, klavíristky a výrazné vlastenky Marie Dolanské, příběh rodiny Georginy Teyrovské, která se musela se svým manželem Eduardem v roce 1949 proplazit přes hranici, když jim komunisté zabavili nejznámější pražskou barvírnu a šlo jim o život.
Je tu i částečný příběh Jiřího Voskovce, který prožíval své poslední roky v mohavské poušti.
Samozřejmě je zde také putování po stopách Jacka Londona, který zde v mládí kradl ze sádek ústřice, ale v pozdějším věku své úspěšné spisovatelské kariéry si postavil pěkný dům, který je dnes jeho muzeem a nedaleko je i jeho hrob. V přístavu Oakland má své náměstí, sochu Bílého tesáka, chatu dovezenou až z Aljašky a hospůdku, do které chodil.
Knížka představí i Jiřího Knedlíka, který v hlavním městě Sacramentu peče nejlepší lázeňské oplatky na světě, příběh bratra známého spisovatele Oty Ulče Gustava, zajímavé zážitky mladé spisovatelky Katky Dehningové a mnoha dalších.
Čtivé je vyprávění o minulosti i současnosti zdejšího Sokola, o tzv. Československém domečku, o několika Českých školách a školkách a v neposlední řadě o mladých lidech, kteří sem přišli až po roce 1989 a dobře se uplatnili.
Kniha má 144 stran a kromě černobílých fotografií v textu má několik barevných příloh.
Cena je 200 Kč v ČR, v zámoří 15 USD a v Evropě 10 EUR i s poštovným. Jak zaplatit sdělíme zájemcům při objednání.
Objednávejte na:
cesky-dialog@seznam.cz
nebo tel.: +420 739 091 057
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad