NESMYSLNÁ IMIGRAČNÍ LOTERIE

Ota Ulč 12 2017 Aktuality česky

K tématu připutuji poněkud oklikou. Už si ani nevzpomínám na okolnosti, které mě přivedly do severního státu Minnesota, abych se na tamní velikánské univerzitě zúčastnil nějakého semináře a absolvovat pár přednášek. Posléze jsem z tamější adresy obdržel pečlivou češtinou vytvořený a rukou psaný dopis od dívky, jejíž matkou byla Češka, v rodné zemi stále sídlící, otec byl Afričan, rodák z bývalé francouzské kolonie Gabonu.

Nikdy jsem tam nebyl a neměl důvod po takové zkušenosti dychtit. Končina rovníková u západního pobřeží, rozsahem víc než třikrát větší než Česká republika, několik tuctů kmenů, přičemž všeho obyvatelstva jen desetina ČR.

Česká dcera odletěla s otcem do jeho rodného afrického prostředí, v němž se on pustil do místní politiky, která ho ale přivedla do místního vězení. Dceři se ještě včas podařilo černý kontinent opustit se studentským vizem právě do onoho severomerického státu Minnesoty.

Začala usilovat o získání práva trvalého pobytu v USA, což se jí ale nedařilo, proto její dopis s žadoněním, abych jí pomohl. Ledacos jsem vymýšlel, s nemnoho nadějemi. A pak od ní přišel jásavý dopis, že se jí poštěstilo v loterii, vyhrála správnou cenu, získala "zelenou kartu" neboli legitimní právo pobytu, které jí umožní stát se americkou občankou.

 

Americký Kongres odhlasoval nesmysl, na jehož tvorbě se značně angažoval senátor Edward Kennedy, nejmladší z Kennedyových bratří (prezident JFK a mladší bratr v roli Attorney General, posléze rovněž zavražděný): systém každoročního rozdávání až 55.000 permanentních vstupních oprávnění do USA - secured  permanent residency visas - green cards. Šťastlivci s předností před miliony trpělivě čekajících žadatelů. A ona se taková štěstěna rozrůstá, pořádně košatí. Výhra v loterii též znamená výhru pro všemožné příbuzenstvo, umožní přivézt strýčky, mnohé babičky, autentické či toliko vymyšlené sestřenice. Bez ohledu na jakékoliv kvalifikace, legitimní smysluplné motivace.

"Kolik Američanů bude muset ještě zemřít, než Kongres už konečně zastaví ten nesmysl s VISA LOTTERY?" Občas se přece jen ozvou tak naléhavé dotazy. Mezi nimi velice salutuji žurnalistce, komentátorce Michelle Malkin, dceři filipínských rodičů, otec lékař Apolo DeCastro Maglalang, ona narozena 20. října 1970 již jako Američanka ve Filadelfii. Projevila se jako klavíristka, studovala prestižní Oberlin College, na její vkus příliš levicovou, kde úspěšně promovala v roce 1988. Od té doby jí vyšlo již šest knih. První s titulem Invasion: How America Still Welcomes Terrorists, Criminals, and Other Foreign Menaces vyšla v roce 2002 a stal se z ní New York Times Bestseller.

Přeložme titul knihy do češtiny: Invaze: Jak Amerika stále vítá teroristy, zločince, a jiné cizí hrozby. Michellin nejčerstvější text na toto téma s datem 13. prosince 2017 vyšel v Townhall pod názvem Still Dawling Over Deadly Diversity Visas - sloveso "dawdle" slovník překládá jako "lelkovat, okounět." Každopádně, tento americký program privilegovaného vstupu do USA zásluhou loterie, s osmiletou značnou podporou Obamovy administrativy, umožnil příval téměř 700.000 vetřelců.

Před pouhými sedmi týdny v New York City šofér nákladního vozu a přesvědčením džihadista jménem Sayfullo Saipov zkosil svým vozidlem osm cyklistů. Do Ameriky se dostal v roce 2010 zásluhou této loterie. Zhruba v téže době dorazili do Bostonu dva bratři někde od Dagestanu, kteří se pak pokusili o částečně úspěšný masakr u závěrečného kilometru maratonu v Bostonu. Starší bratr krvavou událost nepřežil, na rozdil od mladšího bratra, lapeného v nepoškozeném stavu. Byl odsouzen k smrti, aniž by ovšem utrpěl sebemenší fyzickou újmu, se značnou pravděpodobností pozdějšího tichoučkého propuštění na svobodu. Jejich rodiče se z pohodlného amerického pobytu vrátili do rodného Dagestanu, soptíce nad údajně nedokonalou péčí amerického pohostinství.

Již zmíněný Sayfullo Saipov kráčel ve stopách Egypťana Heshama Hadayeta, džihádisty, který se v roce 2002 zasloužil o smrt dvou osob v prostoru izraelského El Al na letišti v Los Angeles, do USA se dostal zásluhou loterie své vítězné manželky.

Imran Mandhai, v Pakistánu narozený džihádista, se na Floridu dostal díky vítězství v loteriii svých rodičů. A podobně Abdurasul Hasanovich Juraboev, další uzbecký džhádista, odsouzen za své teroristické počínání. Syed Ahmed, v Pakistánu narozený džihádista, odsouzen za teroristické iniciativy nedávno v USA a v dalších zemích v roce 2009. Zelenou kartu obdržel zásluhou této loterie rovněž Mousa Mohammed Abu Marzook, jeden z vůdců Hamasu, který byl deportován kvůli svým teroristickým iniciativám v roce 1997.

 

Ministerstvo spravedlnosti nedávno objevilo somálskou ženu, která rovněž vyhrála v DV loterii. Vytvořila si celou falešnou rodinu, včetně neexistujícího manžela a dvou fiktivních dospělých dětí, které se posléze se takto dostaly do USA a na základě falešných údajů získaly americké občanství.

Úsilím OSN byli objeveni pašeráci lidí (human traffickers), kteří donutili desítky držitelů této vítězné loterie, aby zapsali na seznam příslušníků "své rodiny" mladé otrokyně, čímž tyto ženy získaly možnost vstupu do USA.

V roce 2011 dosvědčil úředník State Departmentu, že v Bangladéši nechal jeden agent zapsat vítězi loterie všechna jména v telefonním seznamu.

Prozatím posledním pachatelem tohoto druhu je Akayaed Ullah, občan Bangladéše, který se zásluhou DV loterie legálně přistěhoval s velkým množstvím příbuzenstva a usídlil v Brooklynu v New York City. Když si nasadil sebevražednou vestu v úmyslu dosáhnout "maximum destruction" mezi lidmi spěchajícími do práce na New York Port Authority bus terminal, naštěstí nenapáchal mnoho škod a sám se zranil jen částečně. Nyní je zatčen, ale už se pro něj našli tuze progresivní obhájci.

 

Prezident Trump se prozatím neúspěšně snaží zlikvidovat tento nesmyslný systém loterie o zelené karty k trvalému pobytu v USA.

Ota Ulč

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012