KRTEK A ZAHRÁDKA

-ES-

Kdo by neměl rád Krtečka, postavičku, která potěšila milióny dětí i dospělých a dokonce proslavila naši republiku i ve vesmíru, kam ji vzal americký astronaut Andrew Feustel.

Krteček je fenomén a já jsem měla možnost poznat trochu jejího autora a jeho milou ženu a dovolím si prohlásit, že oba oplývali určitou laskavostí, kterou má ve svém chování i krteček.

Přeji této knížce, aby ji rodiče koupili svým dětem na vánoce pod stromeček. Určitě přinese radost….

A přidávám informaci přímo z nakladatelství SVATOJÁNEK.

-ES-

Krteček, populární kreslený hrdina knížek a filmů pro děti, se vrací v nové knize Krtek a zahrádka. A spolu s ním i jeho kamarádka paní Krtečková, modrý medvěd Baribal a jeho další kamarádi.

Autorkou knihy je Kateřina Miler, malířka, ilustrátorka a starší dcera výtvarníka Zdeňka Milera. Ta se svým otcem spolupracovala na Krtkových dobrodružstvích už od 80. let minulého století. Svoji novou knížku o Krtkovi, k níž vedle obrázků vytvořila i text, vydává nyní ve vlastním nakladatelství Svatojánek. Má 48 stran, je v ní 60 obrázků a stojí 199 Kč.

„Kniha Krtek a zahrádka je příběhem o přátelství, o životodárné vodě, o radosti ze společného díla, ale hlavně o tom, že to, co se zdálo být ze začátku beznadějné, může nakonec pro všechny dobře dopadnout. I já sama věřím v pozitivní energii a v dobré konce,“ říká Kateřina Miler. Ta Krtka a jeho kamarády nechala ožít už ve své předchozí autorské knížce „Krtek na návštěvě“. Publikace vydaná v roce 2015 získala v témže roce nominaci na cenu Český Bestseller v kategorii literatury pro děti.

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012