Stařec a moře... pečovatelů

Venda Šebrlová 6 2017 Aktuality česky

Stařec a moře... pečovatelů

 

Jako na potvoru se prezidentu Zemanovi povedlo během pár dnů opakovaně ukázat světu, jak je nemocný a unavený. Jezdí rád, protože si váží toho, že ho vůbec někam pozvou. Takže letěl do Číny, chystá se do Vietnamu a pak do Kazachstánu (velmi spřáteleného s putinovským režimem). Jeho poradci sice omezili prezidentovy aktivity, jenže...  Zahraniční cesty, to jsou především společenské povinnosti hlavy státu. Pokud většinu z nich vynechá a na další ho budou dopravovat na vozíku, rozhodně to jeho obrazu nepomůže. Také doma!

 

Blíží se prezidentském volby a Zeman by tak rád, tak rád znovu vládnul! Teď  se nechal slyšet jeden z jeho lékařů, že náročný Zemanův program by zamával i s mladým politikem. Proč tedy dr. Nečas riskuje jeho život? Protože Zeman by ho jako škůdce vystřídal dalším ze suity špičkovým doktorů, kteří o něj pečují?  Neuropatie nezpůsobuje jen problémy s chůzí, ale s funkcí celého těla (všimli jste si, jak prezident při mluvení cuká hlavou nahoru-dolu?) a bohužel, také ovlivňuje mentalitu. K horšímu. A cukrovka není zanedbatelným nebezpečím!

 

Zeman potřebuje, aby jej před prezidentskými volbami vidělo co nejvíc lidí. A to je pro něj ještě důležitější, než zahraniční cesty. Pro obyvatele malých měst a vesnic je to výjimečná příležitost vidět, že i těžký kuřák a alkoholik může být slavný. Takže proč si šetřit zdraví?

 

Venda Šebrlová

 

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012