Zemanovi se stýská

Venda Šebrlová 1 2017 Aktuality česky

 

Pan prezident má svůj oblíbený server Blesk.cz a tomu se svěřuje s nespravedlnostmi vůči sobě.

Teď je pro něj nejhorší ztráta kamaráda Jindříška, nepřáteli Hradu zvaného mj. Druhý ovar. Jeho bývalý kancléř je po údajné aféře s drogami a prostituty (obojí zatím v šetření, podotýkám!!) bez práce. Na ministerstvo zahraničí, které bylo jeho zaměstnavatelem i ve funkci kancléře, 2. ledna nenastoupil. Ona totiž pro něj, s nedokončeným vysokoškolským vzděláním, nebyla žádná atraktivní práce. (Prý mu nabízeli funkci ani ne referenta, ale sekretářky!) Přesto Zeman doufá, že se Jindříšek stane naším velvyslancem ve Vatikánu, protože „tam si ho váží jako hluboce věřícího křesťana“. Jenže on nemá ani základní předpoklad vykonávat tuto funkci: postrádá  totiž bezpečnostní prověrku na stupeň tajné, tu dobrovolně odevzdal po profláknutí svých volnočasových aktivit.

Další překvapivá informace: na otázku, proč Miloš Zeman nepodepsal Chartu 77 odpověděl, že za ním nikdo nepřišel. Proč asi? V té době byl jistě fyzicky i mentálně v pořádku, takže signatářům možná vadila jeho ješitnost a slovní exhibicionismus. Že by mu nevěřili? Prognostický ústav, kde byl zaměstnán mj. i Václav Klaus, neměl tu nejlepší pověst....

Pointa výlevu na Blesku: on sám prý napsal několik takových dokumentů a třikrát byl za to vyhozen z práce. Takže - kam se hrabou Chartisti s jediným umrněným dopisem! (To mi připomíná... Když jsem chodila na základku, slýchávala jsem ze školního rozhlasu mnoho inspirujících sdělení: např. sovětská tkadlena Korabelnikovová obsluhovala ne jeden, ale tři stroje, aby posílila světový mír! Miloš Zeman se bohužel nedočkal takové slávy. I když (jak říkal Jakeš): kdo z vás to má?

 

Venda Šebrlová (s použitím informací z iDnes.cz)

 

Foto ISIFA Lidové noviny

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012