Chcíplá Česká televize

Eva Střížovská Kultura česky

O tom píšeme málokdy. Taky máme jinou a radostnější práci než čučet na bednu. Já ji nesleduji vůbec. Ale jsem od přírody zvědavá a proto dělám to co dělám a tak se i ráda podívám na nabídku pořadů v novinách. Téměř vždycky se zaraduji, že nejsem ničím a nikým nucena se na tu bednu koukat. Ale! Co mi už doslova posypalo kůži kopřivkou, byl program posledního měsíce roku. Jakoby všichni televizní odpovědní pracovníci měli dovolenou na Hawaji  a na Kavčích horách nechali jen nebohé sekretářky či uklízečky s povinností vymetat archívy a nálezy šoupat do vysílání…

Vezmu to jen od 22. prosince -  Banánové rybičky, Vánoční Růženka, Dědeček je lepší než pes, Zamilovat se, Předávání Fanoušů za rok 1989, Nezbedná pohádka, Abeceda V plus Ch, Číslo pět žije, Chobotnice z druhého patra II. – ČT I.

ČT II. -  Sedm divů muslimského světa, Strážce zákona, Dýmky, Kašpárek, Anděl blažené smrti.

Už odmítám listovat dál – Belmondo (mockrát), Noc na Karlštejně, Jak dostat tatínka do polepšovny, Adéla ještě nevečeřela, Někdo to rád horké, Prázdniny v Římě, S tebou mně baví svět.

Jo, nostalgie pro starší, legrace pro mladší. Ale co pro NORMÁLNÍ diváky, kteří si za tv platí a chtějí se něco dozvědět? V dnešních Novinkách se na internetu tv chlubí pěti pořady, které v loňském roce stojí za to.  Já k tomu dodám ještě jeden přírodopisný pořad z francouzské televize Divoká Francie. Ten jsem náhodně shlédla u příbuzných. Špička!

Nedávno jsem četla úvahu jednoho našeho významného filosofa o tom, že celý svět je řízen tzv. oligarchy, kteří platí vlády, zbraně, války a také dbají o to, aby lidé byli hloupí a spokojili se s blbostmi.

Když se kouknete na televizi a máte mozek větší než třešni, tak možná usoudíte, že na tom něco může být.

Eva Střížovská

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012