PIANOTÉKA ZAHRADNÍK

Lada Topinková 11 2016 Kultura česky

 

 

V říjnu tohoto roku otevřel skladatel-básník Jakub Zahradník, pro kterého jsou klavíry celoživotní vášní, obchod s názvem PIANOTÉKA ZAHRADNÍK, kam jste srdečně zváni!

 

Prostor PIANOTÉKY není jen prodejnou, aspiruje na prostor komunitní - obecně kulturní, prostor k setkávání, pro komorní kulturní programy a třeba zrovna Vaše přehrávky, výstavy. Součástí je zadní místnost umožňující si v klidu zahrát, korepetovat, cvičit, učit (se). Nabízí se ale mnohem víc: V Pianotéce lze případně uskladnit Váš nepotřebný klavír apod.

 

Výrazným bonusem je přítomnost Jakuba, který zde od pondělí do pátku mezi 11,30 a 18,00 a v neděli od 16,00 do 19,00 figuruje  jako prodavač-pianista a také poučený rádce. (Připomínám např. jeho knihu s cédéčkem Forte nebo Piano? http://www.bontonland.cz/jakub-zahradnik-forte-nebo-piano/)

 

První kolekci nástrojů, které pomalu ale jistě nacházejí své nové majitele, Jakub zachytil na krátkých videích zde: https://www.youtube.com/playlist?list=PLSkijWYSz4TKZ6AphMq-Gmq487phPBzSJ

a zatím nejucelenější fotoreportáže najdete na facebooku: https://www.facebook.com/pianoteka.zahradnik/

 

Aktuálně, dne 6. prosince od 17 do 20 hodin, proběhne pod záštitou radnice MČ Prahy 4 "Čarování v Pianotéce". Bude to první veřejná ukázka možností Pianotéky. Vystoupí při ní crazy piano trio Pianosaurus Rex, Matěj Bárta, Vojtěch Rak, kouzelník Paul Merild a Jakub Zahradník s radní pro kulturu Prahy 4 paní PhDr. Adélou Gjuričovou Vás Pianotékou provedou.

 

Od nového roku se chystá Akademie pro děti s (pra)rodiči a Klub milovníků klavírů "Pianothecus" pro zasvěcence a ty, kteří se jimi chtějí stát.

 

Zajímá-li Vás tedy cokoli ohledně pian - koupě, prodej, pronájem, oprava, stěhování, ladění, učení, nebo učení se, nebo nějaká forma spolupráce atd. – tak právě pro Vás všechny je tu Jakub Zahradník a jeho PIANOTÉKA, a snaží se nám tím všem být, jak sám říká, vespolek prospěšný.

Nashledanou v Pianotéce!​

www.pianoteka.cz | www.zahrajnik.cz | www.jakubzahradnik.com

 

 

Lada Topinková

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012