MÁ AMERICKÁ KRÁSA

Anna Sobotková 11 2016 Knihy česky

 

VERONIKA BEDNÁŘOVÁ

 

Kniha zahraničních reportáží ze Spojených států, Velké Británie a Jižní Afriky

novinářky Veroniky Bednářové

poprvé vyšla pod názvem Má americká krása v roce 2006

a zaslouženě vzbudila zájem české veřejnosti.

Přesně k patnáctému výročí teroristických útoků 11. září 2001 vyšla stejnojmenná audiokniha.

 

Veronika Bednářová žila delší dobu ve Velké Británii, Jižní Africe i USA a o svých cestách začala psát. Málokdo z nás může tvrdit, že prožil 11. září 2001 přímo v centru dění a viděl, jak se po pádu newyorských Dvojčat zastavil život ve městě. Mladé novinářce žijící v New Yorku se to opravdu přihodilo. Tento její zážitek se stal základem pro vznik knihy reportáží o jejím cestování.

Knižní soubor povídek a reportáží se nyní dočkal nového zpracování v podobě audioknihy, která vychází k patnáctiletému výročí teroristických útoků v New Yorku. Všem, kdo rádi cestují, milují dobrodružství a baví je život, je určena audiokniha této české novinářky, která o své první cestě říká „ New York mě uchvátil, když jsem tam byla úplně poprvé, jen na dva týdny s partou kamarádů na vysoké škole. Za to patří velký dík mým rodičům, kteří mi tehdy cestu zaplatili. Po návratu jsem si řekla, že se do New Yorku prostě musím podívat znovu a na delší dobu – a pak už jsem jen hledala cesty jak. Trvalo dalších šest let, než jsem se díky Fulbrightově stipendiu do New Yorku opravdu dostala.“

Audiokniha přináší zajímavý pohled na krásy Spojených států, najdete zde prázdninové místo skladatele Antonína Dvořáka, procházku Central Parkem, Hollywood, Arlingtonský hřbitov, a také příběh newyorských Dvojčat.Text načetla vynikající herečka Barbora Hrzánová pod vedením režisérky Českého rozhlasu Hany Kofránkové. Více jak sedmihodinová audiokniha je rozšířena o novou kapitolu z června 2016, kterou namluvila autorka a dalším bonusem je předmluva v podání režiséra Jana Hřebejka.

Anna Sobotková

 

 

(Foto: křest audioknihy v Americkém centru - kulturní atašé amerického velvyslanectví Erin Kotheimer)

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012