Mezinárodní projekt The Parliament Of Souls

Nevídaný projekt spojil světové hudební hvězdy, aby uctily památku Václava Havla
5. listopadu 2016 od 19 hodin v Paláci Žofín v Praze
Joe Lynn Turner (USA), Celeste Buckingham (USA/SK), Ivan Král (CZ), Chantal Poullain (FR), Justin Lavash (UK) a Juwana Jenkins (USA) – to jsou ústřední postavy projektu The Parliament Of Souls.
Mezinárodní projekt The Parliament Of Souls je věnovaný všem lidským duším a také vzpomínce na duše těch, kteří s námi už být nemohou.
Jedná se o anglicko-francouzskou verzi hudebního videoklipu Vláda dušiček a o dokumentární film nazvaný In Love We Trust.
Videoklip vznikl už v roce 2013 ke stejnojmenné skladbě skladatele a producenta Zdeňka „Berry“ Berana na text Michala Horáčka. Na námět chicagského kameramana českého původu Vladimíra Van Mauleho ho natočil režisér Mikoláš Orlický, hlavní role si zahrály herečka Ivana Chýlková a sólistka baletu Národního divadla Zuzana Šimáková. Původní part nazpíval František Segrado za doprovodu skupiny Glanc.
„Nápad zrealizovat i mezinárodní verzi v angličtině přišel po velmi kladných ohlasech ze zahraničí. Mám upřímnou a velkou radost, že se tento neuvěřitelný sen podařilo zrealizovat a že zaujal tak skvělé interprety," říká Beran.
Díky neutuchající snaze se Beranovi s úspěchem podařilo oslovit zvučná jména světové hudební scény. Nově tak skladbu Vláda dušiček, v anglickém překladu The Parliament Of Souls, nazpívali Joe Lynn Turner (Deep Purple, Rainbow či Yngwie Malmsteen), Celeste Buckingham, Ivan Král, Justin Lavash a Juwana Jenkins. Poslední sloku písně ve francouzštině recituje Chantal Poullain.
„Naprosto jsem se do písně zamiloval a je mi velkou ctí, že můžu být součástí něčeho tak krásného, vyjímečného a hlubokého,“ říká ke své účasti na projektu Turner.
Dokumentární film, jehož režisérem je Janek Cingroš, mapuje vznik a vývoj projektu. Před kamerou se objeví všichni interpreti, kteří mimo jiné vzpomenou na Václava Havla a také se zamýšlí nad morálními hodnotami současného světa.
„Jen málo věcí dnes dokáže společnost spojovat a hudba je bezpochyby jednou z nich. A nejen hudba, ale také lidé. Přesně takovou osobností byl i Václav Havel. Jeho schopnost naslouchat a uvádět věci na pravou míru dnes nemá obdoby,“ upřesňuje Cingroš.
Zprvu takřka bláhový sen několika mladých nadšenců se tak pomalu ale jistě začíná stávat skutečností! Projekt také odstartoval svou crowdfundingovou kampaň na serveru Hithit, aby bylo možné ho dokončit. Jednou z odměn za dárcovskou podporu je mimo jiné také lístek na Slavnostní galavečer 5. listopadu 2016. Galavečer se uskuteční i díky laskavé podpoře radnice Prahy 1 a starosty Oldřicha Lomeckého. Ten koncert vítá nejen jako připomínku odkazu významného politika, ale především úžasného člověka.
„Václav Havel díky své povaze stále žije v srdcích mnoha lidí. Navenek plachý muž měl obrovskou vnitřní sílu, která je inspirativní pro každého jen trochu vnímavého člověka. Děkuji všem, kteří tento koncert připravují a těším se na nevšední zážitek,“ říká Lomecký.
Více informací o projektu: https://www.facebook.com/theparliamentofsouls
https://www.hithit.com/cs/project/2935/slavne-hvezdy-v-hudebnim-projektu-the-parliament-of-souls
-red-
How to contribute
The Czech Dialogue exists thanks to voluntary financial donations from people from all over the world.
Even you have the opportunity to contribute to its administration with any amount.
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad