Smrtící sliby

J. D. Robb
Autorka se vlastně jmenuje Nora Roberts a psala romány pro ženy. Často s irskými reáliemi, s propletenými osudy hrdinů a tajemnem. Pak se stylově nápaditá Američanka dala do psaní detektivek. Už to, že všechny jejich názvy mají jako první slovo Smrtící... je zajímavé. Těch „smrtících“ detektivek už je 27!
Děj se odehrává v roce 2060 a tak lidstvo má k dispozici spoustu technických zázraků. Samozřejmě počítače a tiskárny (i v hodinkách), elektronické zajištění kde-čeho, hlas a otisk dlaně místo klíčů. Všude jsou kamery a zabezpečovací systémy. Auta nejen jezdí, ale když je na křižovatce zácpa, detektiv Eva Dallasová namíří kapotu k nebi a vzlétne. V této knize je méně technických zázraků, než v těch dřívějších, a o to víc se můžete soustředit na příběh. Je vymyšlený dokonale. Navíc jej řeší v New Yorku kde kdo, protože zavražděnou ženou je policistka. Mladá, krásná a chytrá.
Dallasová odkrývá příčiny vraždy jako archeolog. Ví: kde, kdy, co a jak - ale neví: kdo a proč. Navíc dostane od vraha v krabici zbraň, odznak a osobní průkaz Amaryllis Coltraineové se vzkazem, že její věci dostane zase někdo jiný. Což nabudí k obrovskému úsilí nejen kolegy (policisty a techniky), ale i jejího super bohatého a super chytrého manžela. Eviny a Roarkovy diskuse jsou navíc nejen odborné (k případu), ale i vtipné (nápady) a plné sexu (ve volných chvílích). Jo, a těžcí zločinci se posílají raketou na planetu Omega, kde dožívají v betonových bunkrech. Ale DNA je pořád velmi důležité!
Vydalo nakl. Metafora
Venda Šebrlová
How to contribute
The Czech Dialogue exists thanks to voluntary financial donations from people from all over the world.
Even you have the opportunity to contribute to its administration with any amount.
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad