Zrádce mezi námi

Venda Šebrlová 9 2016 Knihy česky

 

John le Carré

 

Tento pán napsal třiadvacet románů a měl k tomu dokonalou přípravu: prožil pět let v britské rozvědce. Vystudoval v Oxfordu a učil na Etonu. Jistě i proto dokázal perfektně popsat duševní pochody vysokoškolského učitele Perryho a také jeho partnerky, advokátky Gail. Setkali se totiž s podivným člověkem – ruským oligarchou Dimem. Začalo to tenisem a skončilo... vnuceným přátelstvím.


Dima má neomezené množství peněz, protože je v Evropě nejúspěšnějším pradlákem špinavých peněz. (Když si kupuje poloostrov Tři komíny, zaplatí hotově: dvacetidolarovkami, nasypanými v hotelových prádelních koších.) V přímořském středisku v Karibiku se Peerrymu a Gail začínají odkrývat spletité vztahy v Dimově rodině a mnoha lidí kolem nich. A najednou, v přísném utajení, nabídne Dima britské zpravodajské službě exkluzivní informace o propletení ruského a evropského podsvětí výměnou za ochranu sebe a rodiny.

 

Je to jednoduché: žádná exkluzivní horká linka na ústředí, žádná e-mailová korespondence, šifrovaná, nešifrovaná, zkrátka nic... Jen smrtelné nebezpečí. Děj se přesunuje po Evropě, jedná se na nejvyšší úrovni a vůbec není jasné, co bude v další kapitole. Pak začnete mít podezření, že vlastně nikdo nestojí o to, aby svinstvo vyšlo na povrch, protože prachy jsou prachy...

 

Trh je plný detektivek a tak je dobré věřit osvědčeným autorům. John le Carré patří nesporně k těm nejlepším!

 

Vydala Mladá fronta

 

 

Venda Šebrlová

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012