Móda letošního léta

Venda Šebrlová 9 2016 Ostatní česky

 

 

Snad jsem letos byla mimořádně vnímavá (a jindy naopak utlumená), ale móda v pražských ulicích mne fascinovala! Ne ovšem svou stylovostí nebo harmonickou vábivostí – naopak, všichni nosili všechno a podle toho vypadali.

Pánové nad šedesátku (pokud měli alespoň sto kilo) zásadně nosili šortky a krátké košile či trika. Zdůrazňuji krátké, maximálně k pupíku.

Ženy všech věků i postav se odívaly do krátkých, kratších až skoro žádných šortek U těch starších z nich čněly nožky plné celulitidy a žilek, deroucích se ke slunci. Oteklá kolena svědčila o letech únavného chození po světě a hitem byly nalakované nehty – vedle palce musel být nehet černý!

Abych nebyla nespravedlivá jen k nám letitým, ani dívenky a chlapci si nedělali s odíváním těžkou hlavu. Bylo takové vedro! Skoroženy dávaly přednost tričkám, zaměnitelným velikostí s podprsenkami, a minišortkám, na kterých byl nejširší pásek. Taky frčely džínové lacláče, jejich kšandy však nebyly zavěšeny na ramenou, ale vzadu i vpředu plandaly po nohách.

Kabelky se nosily libovolných barev, hlavně musely být velké! Zdálo se, že měřítkem je majitelčino pozadí.

Sandálky byly všelijaké kvality a dokonce i velikosti. To jsem oproti jiným módním detailům (viz výše) pochopit nedokázala. Křehká dívenka se sněžnicemi na nožkách – proč, soudruzi, proč??

Klobouky se objevovaly výjimečně, i když bylo vedro jak ve středomoří. Zajímavá byla Japonka, která si proti větru v metru Staroměstská nasadila tropickou přilbu s chráničem krku. Ale je fakt, že neměla zajímavé vlasy - tmavé... Zato mládež si patlala na hlavu obdivuhodné variace především fialové a zelené. Gotický styl – černočerný - se letos v létě nenosil.

Mockrát mne napadlo, co bych nosila já, kdyby mi bylo o pár desítek let míň. Určitě džínovinu na všechny dlouhé i krátké způsoby, k tomu elegantní blůzy a vlasy na ježka. Barevného ježka, musel by mi však ladit k zeleným očím!

 

Venda Šebrlová

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012