Pozvání na výstavu do Kutné Hory

Milí přátelé a příznivci díla Jiřího Wintera neboli Neprakty,
srdečně vás zvu na zahájení výstavy, které se bude konat v Galerii naivního umění v Kutné Hoře. Výstava bude zahájena 1.9. v 18.00 a bude zde k vidění leccos, co jste ještě neviděli.
Například posmrtná maska Miloslava Švandrlíka, vytvořená akademickým sochařem Janem Bernatem. Ano, tím Janem Bernatem, kterého pan Miloslav ve svých knihách žertem (ale vcelku oprávněně☺) nazýval "šílený sochař" a jehož syn Kryštof před nedlouhou dobou zorganizoval udílení ceny Rohatého Dalího.
Miloslav Švandrlík je v Kutné Hoře pohřben po boku své milované ženy Evinky na romantickém lesním hřbitově, který si společně vybrali při svých procházkách okolím města.
Na výstavě objevíte i některá díla, která ještě nebyla vystavena nikdy a nebo jen jednou (například olejomalby, vystavené zcela poprvé v břeclavské synagoze na jaře tohoto roku).
Mimo hlavní výstavy můžete též shlédnout doprovodnou výstavku přepůvabných kreseb léčivých bylinek a všeho, co s nimi souvisí, doprovázenou vtipnými texty Miloslava Švandrlíka. Ta pro vás bude připravena v pohádkovém pensionu U babky bylinkářky v Zahradní ulici (více na www babkabylinkarka.cz).
Přijeďte se podívat, Kutná Hora je sama o sobě velkým uměleckým dílem a Jiří Winter i Miloslav Švandrlík v tomto městě prožili krásné časy. Miloslav Švandrlík ve vile inženýra Toboly (kterého též znáte jako postavu z knihy "Zrovna teď musiš čůrat?") slunný podzim života po boku své milované ženy, Jiří Winter pak milé a poučné chvilky s kamarádem - antropolgem Emanuelem Vlčkem v nedaleké sedlecké kostnici.
Daniela Pavlatová
Původní zpráva-Od: Jiří Winter - Neprakta <neprakta@gmail.com>
How to contribute
The Czech Dialogue exists thanks to voluntary financial donations from people from all over the world.
Even you have the opportunity to contribute to its administration with any amount.
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad