Výjimečné ocenění L. Grubhofferovi

Marina Hofmanová (Hužvárová) 5 2016 Aktuality česky

Šťastným pátkem byl 13. květen 2016, kdy převzal čestný doktorát na University of Arizona v Tucsonu profesor Libor Grubhoffer. Mimo své vědecké i pedagogické zásluhy je profesor Grubhoffer známý také pro svůj zásadový postoj a morální integritu. Je to právě on, koho například náš současný prezident nezval na Pražský hrad.

Zprávu o mimořádném ocenění jsme dostali od Bohuslava Dvoraka – Dvořáka i s tímto komentářem: "Dovoluji si Vam poslat 4 fotografie z promoce profesora Libora Grubhoffera, bývalého rektora Jihočeské univerzity. Byl mu udělen čestný doktorat z přírodních věd na University of Arizona v Tucsonu. Bylo mi velkou ctí se spolu s asi 40 000 diváky zúčastnit této významné události.

Při promoci více než čtyř tisíc studentů University of Arizona byly uděleny pouze tři čestné doktoráty a vedle profesora Grubhoffera byl dalším oceněným i současný U.S. Surgeon General (ministr zdravotnictvi USA).

Z mého více než 20letého působení na Lékařské fakultě University of Arizona vím, že takové ocenění je naprosto výjimečné."

Profesor Grubhoffer v současné době vede Laboratoř molekulární ekologie vektorů a patogenů Parazitologického ústavu Biologického centra AV ČR v Českých Budějovicích. Více snímků z promoce naleznete zde.

 

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012