Jak je to s kořeny?

Eva Střížovská 5 2016 Aktuality česky

 

Milí čtenáři, obracíte se na nás s dotazy, jak je to s Mezinárodním českým klubem a je-li totožný Českými kořeny. V lednovém Slově redakce jsem vás informovala, že jsou to dvě nezávislé iniciativy, ale protože stále dostáváte e-maily o dokumentárním filmu v rámci Českých kořenů o Češích ve Vancouveru a opakující se pozvánky na koncerty J. Šonského, ráda bych vám tuto věc vysvětlila.


Český dialog a Mezinárodní český klub se od letošního roku vrátil ke svému tradičnímu formátu a přestal pod svou značkou hostit jiné projekty, byť vznikly na jeho půdě. Od nového roku se Ing. Martina Fialková se svou organizací České kořeny osamostatnila, ale bohužel i nadále využívá databázi členů MČK a čtenářů Českého dialogu pro svá reklamní sdělení. Uvedené informace tedy nedostáváte od Českého dialogu ani MČK. Prosím tedy ty z vás, kterým to vadí, aby se neobraceli na mne, ale přímo na zasilatelku. Já mohu jen znovu zdůraznit, že Český dialog ani Mezinárodní český klub nejsou nijak spojeny s Českými kořeny. Jde o zcela samostatné organizace.

 

Český dialog nadále pracuje ve složení šéfredaktorka Eva Střížovská, redaktorka Venda Šebrlová, externí redaktorka Marina Hužvárová a redakční asistentka Lada Topinková, viz naše kontakty na webové stránce. Telefony a e-mailové adresy zůstávají. Se čtenáři se setkáváme po vzájemné dohodě v hezkých kavárnách.

 

Činnost Mezinárodního českého klubu, jak už jsem psala, bude na čas přerušena z organizačních i finančních důvodů. Podrobnosti viz lednové Slovo.

Přesto bychom rádi připravili pro zájemce výlet, a to do Čapkova památníku ve Strži u Dobříše, kde jsou nové zajímavé exponáty. Koncem září se totiž sjedou účastníci na konferenci Čechů, kterou téměř každoročně pořádá Ministerstvo zahraničí, Senát a Čs. rozhlas v budově Národního muzea. Zároveň bude i Krajanský festival, který báječně už po desáté organizuje Věra dr. Doušová.

Myslíme si, že by se náš výlet mohl uskutečnit v neděli po slavnostním zakončení právě Krajanského festivalu, který dopoledne vrcholí průvodem folklorních souborů z různých zemí k soše T.G.M. na Hradčanech a zpěvem písně Ach synku, synku.

Zájemci by pak mohli rovnou vyrazit na Smíchov Na Knížecí, odkud jede autobus přímo k restauraci Prachanda. Tam bychom si dali dobré jídlo (mají například výtečnou svíčkovou a držkovou polévku nebo dobroty i pro vegetariány) a pak se prošli asi kilometr do Strže, kde je nádherně. Vila je plná památek na bratry Čapkovy, na Olgu Schenflugovou a novináře Ferdinanda Peroutku, kterého tak nesmyslně pomluvil náš současný prezident.

Dejte mi, prosím vědět, kdo máte o výlet zájem, připravím a pošlu Vám další podrobnosti.

 

Eva Střížovská

 

 

 

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012