Pyramida k rozjímání i pro zdraví

Vladimír Kříž 5 2016 Ostatní česky

 

 

Jistě se mnou budete souhlasit, že mezi nejzajímavější a zároveň nejzáhadnější stavby světa patří egyptské pyramidy. Ne nadarmo byly zařazeny mezi sedm divů světa a dodnes všechna jejich tajemství nebyla odhalena.


Už jako kluk jsem doslova hltal knížky, které o nich psaly - byla to například kniha pana Zamarovského "Jejich Veličenstva pyramidy". A nakonec se mi poštěstilo je v Egyptě časem i navštívit, podívat se dovnitř a dokonce na jednu z nich i kousek vylézt, než mě odehnal nevrlý strážce a pohrůžka jeho bičem. To ale až po mnoha letech.

Mezitím ještě jako kluk jsem mohl v době hluboké totality obdivovat malou pyramidu, která se najednou objevila za výlohami obchodů a mohl si ji za pár korun koupit každý.

Dal si ji patentovat jistý český vynálezce - a ta pyramida zázračně ostřila žiletky, malé nůžky nebo nože, které se pod ni vložily. Velice mne to zaujalo, ovšem já se tehdy ještě nemusel holit a tak jsem si tu pyramidu nekoupil. Vzpomněl jsem si na ni až před pár lety, kdy se o zvláštní síle pyramidální energie začalo znovu psát a kdy jsem si mohl pyramidu sám sestavit z modelu v jednom z časopisů.

Kupodivu fungovala, ostřila mi a dodnes ostří rotační frézky holícího strojku, nůžky i nože. A tak jsem přivítal se zájmem zprávu, že pyramidální energie má zřejmě velmi kladný vliv i na lidský organismus, že harmonizuje energetická centra v těle, pomáhá likvidovat energetické bloky a nastartovat v těle sebeléčivý proces. Roztáčí tzv. čakry a tím dochází k odstranění psychosomatických potíží. Jednoduše řečeno - nabíjí člověka energií, která je pro nás potřebná a která nás udržuje v dobré kondici.

 

A že možnost si to vyzkoušet máme už i u nás v České Republice, na Českomoravské Vysočině, kde takovou pyramidu nechal podle svých návrhů a propočtů postavit známý astrolog a léčitel pan Emil Havelka.

 

Z Jihlavy, odkud sem mám dnes namířeno, je to zhruba 27 kilometrů přes kopce a lesy Vysočiny, kdy se pak nakonec přede mnou otvírá malebná krajina s několika rybníky a nad jedním z nich bělavá stavba pyramidy. Jen na dohled je nedaleký městys Bohdalov s pěkným kostelem a náměstím, kde typická stylová hospoda nabízí návštěvníkům staročeská jídla.

Ale já teď vjíždím do parkoviště u pyramidy, která se mi zdá na pohled docela malá. Ale není. Při své rozloze přes 19,5 metru a výšce 12 a půl metru v sobě pojme v přízemí recepci a prodejnu s mnoha produkty z rakytníku - čaji, džůsy atd. A také s "pyramidální vodou", která je prý nabita pyramidální energií a která přivádí energii do těla. Osvěžuji se lahodným džůsem z rakytníku a pak už mohu vystoupat nahoru.

 

Jak jsem informován, byla pyramida postavena bez použití hřebíků či jakýchkoli kovových spojů, které by rušily. Pod jejím vrcholem je umístěn velký krystal křišťálu.

V horní části pyranidy je 14 lehátek, kde se medituje a relaxuje zhruba 30 minut. A mohu potvrdit, že je to doba, kdy se člověk může oprostit od starostí všedního dne a problémů a soustředit se jen na příjem energie odkudsi z vesmíru a nebo jen odpočívat a vnímat klid a pohodu, vdechovat vůni dřeva a myslet na les a krajinu kolem.

Ta blízká je krásná a hodná návštěvy. Samozřejmě především okolní lesy, v létě rybníky a pro milovníky historických památek blízký Žďár nad Sázavou. Já teď využívám toho, že mám ještě trochu času a vydávám se do poutního kostela sv.Jana Nepomuckého na Zelené Hoře u Žďáru. To je skutečně zážitek.

Kostel byl vybudován roku 1722 podle projektu J.B.Santiniho a je pokládán za jeho vrcholné dílo. Není možné tady neobdivovat jeho nádhernou práci, založenou na symbolickém čísle 5 - oltářů, kaplí, zlatých hvězd - prostě krása, která uchvátí a která nemá obdoby. Při prohlídce kostela a okolí zjišťuji, že kupodivu pominuly alespoň pro dnešek všecky starosti a bolesti, že se cítím nějak lépe a oprostěn od starostí, které nás obklopují. Ale právě tohle je asi cíl rozjímání a relaxace i pod pyramidou, kde opravdu cítím průnik energie do těla jako vpichy drobných jehliček do dlaní a chodidel... Samozřejmě - někdo víc, někdo méně. A někdo třeba vůbec. Ale to už záleží asi i na tom, s jakou vírou a vůlí sem přicházíme. Jako ostatně kamkoli. Já v její sílu a moc teď už věřím.

 

Vladimír Kříž

San Francisko, Jihlava

10/5/2016

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012