Nová kniha Jindry Mannové

Po knize „Duhové povídky“ (2013, Polygos), jež obsahuje 32 pestře rozmanitých pozitivně laděných příběhů z proměn života od rozpuku mládí po zralý věk, citově podbarvených, plných lásky, něhy, porozumění, i zklamání, dokreslených fotografiemi k tématu,
vyšla v prosinci 2015 další kniha autorky Jindry Mannové /Haneschové/ s názvem „Ona a On a jiné povídky“.
Představuje soubor povídek ze současného života s rozmanitou tématikou se zvláštním akcentem na intimní vztahy. Některé povídky vypráví i příběhy dívek, žijících v zahraničí. Týkají se i dívek, které v cizině založily a vedou českou školu. Povídky jsou doplněny fotografiemi, některými i barevnými, k tématu povídek.
Motto knihy:
Štěstí je být s Tebou –
Svou láskou žádostivou, toužebnou.
Domov je v proudu života prám,
V rozbouřených vlnách života přístav, chrám,
Vznešená Pohoda a velebný Klid.
Štěstí je žít!
V závěru knihy se autorka knihy přiznává:
„Přes všechnu exotiku cizí země, přes všechny její klady a přednosti, když se vracívám od dcer do Čech do domova a vidím tu důvěrně známou, mírně zvlněnou pohodovou krajinu s domácí květenou, malebně zaoblené kopečky, mezi lesy, poli a loukami roztroušené vesničky, městečka, když zahlédnu tak známé věžičky kostelíčků, když se vracívám do rodné vesničky, zmocňují se mě emoce a dojetí, sama pro sebe si rodnou ves nazývám „vesničko má milovaná“.
A s pohnutím si říká: „Kde kdo se zrodí, tam se i hodí.“
Vydalo nakladatelství a vydavatelství POLYGOS Benešov 2015.
- red-
(Pozn. red. Příští úterý zveřejníme povídku "Cyklista" z výše uvedené knihy.)
Jak přispět na provoz
Český dialog vzniká díky dobrovolným finančním příspěvkům lidí po celém světě.
I vy můžete přispět na jeho provoz libovolnou částkou.
Jak publikovat článek
Po domluvě je možné publikovat na stránkách vlastní texty!
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad