Návrhářka Marie Copps

-red- 4 2016 Naši ve světě česky

 

 

S potěšením zveřejňujme informace o úspěších našich krajanů ve světě, v tomto případě zároveň i naší čtenářky - Marie Copps.

 

V sobotu 16. dubna měla tu čest prezentovat svoji kolekci “She’s A Queen” jako závěrečnou, na přehlídce konané pravidelně v dubnu „FAT - Fashion Art Toronto“ - týden umění a módy.

FAT - Fashion Art Toronto se letos konal již po jedenácté a prezentoval 100 domácích a mezinárodních designerů s 50. různými show.

Marie Copps nám napsala: „Byla jsem nadšená, když jsem se letos v lednu dozvěděla, že mě organizátoři FAT vybrali jako jednoho z návrhářů. Když jsem pak v březnu dostala program na pět dní, tak jsem hledala, ve kterém dni budu prezentovat svoji kolekci. Celý seznam jsem prohlížela a své jméno jsem našla až na samém konci. Byla jsem velice poctěna, že celý týdenní maraton módy a umění budu zakončovat se svojí kolekcí.“

 

Krátce o Marii Copps

V devadesátých letech byla úřednicí v tachovské bance. Nyní žije se svojí rodinou v Torontu. V minulosti oblékala vítězky České Miss a Miss Internet a některé české celebrity. Její obrazy se dražily na pražských aukcích a fotografie z jejího nedávného projektu „Queen of the Arctic“ byly vystaveny vloni v květnu na týdnu designu ve Florencii. Nyní je Marie nově také oficiální přispěvovatelkou do Getty Images, americké fotobanky. „Odvaha uskutečnit své sny se vyplatí,“ tvrdí pětačtyřicetiletá Marie Copps.

Móda jí zajímala od dětství. Za šicí stroj poprvé usedla v devíti letech. Byla fascinovaná tím, že vezmete kus nějaké látky, stříhnete do ní a za pár okamžiků máte originální kousek oděvu, který nikdo jiný nemá.

Nevystudovala však Oděvní průmyslovku v Liberci, k módě se dostala až o dvacet let později. Osud jí zavál studovat cizí jazyk v zahraničí, konkrétně do Toronta. Během studia tam potkala svého budoucího manžela. V roce 2001 se jim narodila dcera Lauren Grace a tím se nějak také odstartovala Mariina kreativita.

Nejdříve se věnovala floristice, poté přešla k módě, k malování obrazů, i k focení. V Čechách spolupracovala s Českou Miss 2006 a 2007. Oblékala finalistky Miss Internet 2006.

„Je legrační, jak se ty moje evropské geny promítají do mé tvorby v Kanadě. Mnoho stylistek mi již několikrát řeklo, že nikdo nic podobného v Torontu nedělá. Je to velmi povzbudivé a mám z toho velikou radost, když mi například věci z focení vrací a říkají, jak se lidé z týmu divili, odkud to vzala, kdo to dělal. To by mě asi nikdy nenapadlo, že tady nebudu mít konkurenci. Trvalo mi totiž mnoho let, než jsem se tu odvážila něco někomu vůbec nabídnout.“

 

 

Foto: Autorka s modelkami na finálové přehlídce v Torontu

 

Další fotografie naleznete na :

http://www.mariecopps.com/marie-copps-blog/she-s-a-queen

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012