Pozvánka na literární večer v Zürichu

-red- 4 2016 Naši ve světě česky

 

 

Beseda Svatopluk Čech Zürich

Vás srdečně zve na literární večer s Terezou Boučkovou

 

Setkání se uskuteční ve čtvrtek 12. května 2016 v 18:00 hodin v sále domu Lavaterhaus, St-Peter-Hofstatt 6, 8001 Zürich.

 

Program:

* 18:00 uvítání Martin Krafl, ředitel Českého centra Vídeň

* 18:05 představení aktivit Českého centra ve Švýcarsku- M. Krafl a spolku Beseda Svatopluk Čech- J. Jarolímková

* 18:15 T. Boučková, Rok Kohouta-autorské čtení v německém jazyce

moderovaný rozhovor s autorkou – Tomáš Glanc ( Uni Zürich)

otázky publika

* 19:15 ukončení diskuze, drobné občerstvení

* 19:30 závěr

Tlumočí: Jarmila Křížová

Občerstvení: nápoje a pochutiny

Dobrovolný příspěvek (doporučení 10.--CHF za osobu). Studenti zdarma. Přihlášení na e-mail: besedasvatoplukcech@email.cz ( z důvodu kapacity sálu).

V tento den probíhá také setkání autorky Terezy Boučkové se studenty na univerzitě v Zürichu (Plattenstrasse 43) ve 14 hodin. Akci moderuje Tomáš Glanc.

 

Těšíme se na setkání s Vámi!

Organizační tým spolku Beseda Svatopluk Čech a Českého centra Vídeň

 

O autorce:

Tereza Boučková se narodila v roce 1957 v Praze. Její život zásadně ovlinilo podepsání Charty 77 a jako nejmladší dcera Pavla Kohouta se nemohla věnovat studiu, nýbrž byla nucena pracovat v pozici pomocnice, aby ufinancovala své živobytí. Od roku 1989 zveřejnila 5 děl s prózou a sbírku fejetonů. Nyní pracuje jako spisovatelka, scenáristka a publicistka. K významým dílům patří: Indiánský běh, Křepelice, Když milujete muže, Krákorám, Rok kohouta.

 

Román Rok kohouta, který bude představen v domě Lavaterhaus dne 12.5. 2016, obsahuje autobiografické prvky. Slovo kohout, pojímá spisovatelka nejen ve spojitosti s příjmením otce, ale také jako znamení v čínském kalendáři. Autorka sama je narozena v roce kohouta, jež hlásá překonání všech těžkostí. Místo toho se objevuje nespočet problémů, které působí negativně na rodinné vztahy, přichází pracovní těžkosti, či krize středního věku. Autorčin rok kohouta zprvu plný beznaděje však díky odvaze přinese své ovoce.

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012