Léčba koněm

Eva Střížovská 4 2016 Knihy česky

 

Rupert Isaacson

 

Jedna z nejzajímavějších knih, co jsem v poslední době četla. Je to pravdivý příběh autistického chlapce a jeho rodičů. Jeho otec Rupert se věnuje takto i jinak postiženým dětem spolu s koňmi, které k tomu účelu chová.

 

Když zjistil, že jeho syn je autistický, a že se s tím prý nedá nic dělat, potkal se s šamany z Afriky a jeho syn se začal chovat trochu „normálně“. Pak šamani odešli, syn se vrátil do svých autistických záchvatů a on se rozhodl jet se synem a s manželkou do Mongolska za jinými šamany.

 

Jaká byla cesta v zemi, kde nejsou v podstatě žádné silnice, kde se jezdí na koních skrz hory a nížiny, bažiny a pouště, prostě zcela mimo civilizaci, což má ovšem své, nám neznámé kouzlo? Přinejmenším úžasná.

 

Jejich cesta nebyla snadná a záchvaty autistického chlapce jim to nijak neusnadňovaly. Ale já jsem knihou nadšená a nemíním prozradit obsah. Stojí za přečtení jedním dechem. I když by jí asi naši skeptici, kteří nevěří na nic, co si nemohou zvážit a změřit, dali bludný balvan! Já jí dávám jedničku! Vydalo nakladatelství PORTÁL.

 

Eva Střížovská

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012