KDY SE MÁ HRÁT MUZIKÁL, ABY BYL NEJ?

Miroslava Besserová 4 2016 Kultura česky

 

Zeptali jsme se producenta a majitele Divadla KALICH – Michala Kocourka.

 

Když ho hraje divadlo, kde slovo propadák, či průměr vůbec neznají… co vy na to, pane producente?

Že skloubit kvalitní komediální herectví s veškerými nároky muzikálového žánru je neobyčejně obtížný úkol. Proto byl i náš výběr obsazení opět velmi pečlivý, herecký tým Srdcového krále vzešel ze tříkolových konkurzů. Sešla se v něm jak jména divákům našeho DIVADLA KALICH dostatečně dobře známá, tak i tváře pro nás nové.

 

Není to riskantní?

Ne. Vznikají tak všechny naše tituly. Jak jinak bychom objevili nové talenty? Těším se na jejich spolupráci a energii, která z ní vzejde.

Muzikál Srdcový král provází pověst představení, při němž se diváci zvedají ze sedadel a tančí v řadách. My něco podobného zažíváme na Pomádě, Horečce sobotní noci, Osmém světadílu. Navíc se o Srdcovém králi píše jako o nejlepším rock´n´rollovém muzikálu od dob Pomády. To byl jeden z hlavních důvodů, proč jsem si z té nekonečné nabídky zahraničních titulů vybral právě tento.

 

Jmenoval jste POMÁDU. Byla prvním světovým muzikálem, který jste u vás v DIVADLE KALICH uvedli v roce 2012 a hraje se s velkým úspěchem před stále vyprodaným hledištěm dodnes. Co na to majitel práv Ronal S. Taft, když představení viděl?

Tvrdil, že v Divadle Kalich viděl možná nejmenší jeviště, na kterém Pomáda byla hrána, ale viděl také ty nejlepší sólisty, jaké kdy v životě měl možnost zhlédnout. Lepší než v Americe, Austrálii nebo kdekoli jinde v Evropě.

 

Poklona, která nezůstala bez odezvy.

O dva roky později jsme nastudovali neméně slavnou Horečku sobotní noci – s ještě vyššími nároky. Oba dva tituly se, věřím, povedly, hrajeme je dodnes.

 

A ve všech hraje Honza Kříž, čerstvý nositel už druhé Thálie, který přesto poctivě absolvuje všechny konkurzy, ale o něm a osobnostech realizačního týmu v dalším pokračování…

 

Miroslava Besserová

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012