Pozvánka na výstavu fotografií

Vladimír Stibor 4 2016 Kultura česky

Vladimíra Stibora

Blízká krajina

 

Od čtvrtka 31. března do úterý 31. května 2016

Čajovna, Nádražní ulice 109, Sedlčany

 

------------------

Vladimír Stibor

Narodil se 25. února 1959 v Benešově u Konopiště. Krásné dětství prožil u dědy s babičkou v Nechvalicích na Sedlčansku, kam se po téměř dvacetiletém pobytu v Praze opět vrátil.

Jeho otec Štěpán v něm probudil touhu po fotografování, neboť býval novinářem a na krku se mu vždycky nějaký ten foťák houpal. Vladimírovy první snímky byly uskutečněny pionýrem, kijevem, zenitem. V současné době si oblíbil a používá aparáty značky nikon. Nejkrásnější fotografie však dělala v osmdesátých letech minulého století tátova yashica, profesionální zrcadlovka.

Oblíbil si umění fotografa Viléma Heckla, Františka Drtikola, nedávno zesnulého mistra fotografie Jana Reicha, s nímž se měl tu čest několikrát setkat na jeho chalupě v Křemenici. V roce 2015 navázal přátelství s fotografem Františkem Dostálem, v posledních měsících s Jindřichem Štreitem.

Po přelomovém listopadu 1989 se stal členem Československého svazu fotografů.

V posledních letech a měsících se mu dostalo cti fotografoval např. spisovatele a doktora Jaroslava Hovorku, cestovatele Miloslava Stingla, spisovatelku Františku Vrbenskou, básnířku Karlu Erbovou, malířku Michaelu Žemličkovou, literáta a poutníka Romana Szpuka z Churáňova, básníka a přítele Jiřího Staňka ze šumavského městečka Stachy, pražského barda české poezie Mirka Kováříka aj.

Portrétní snímky umělecký osobností byly prezentovány v měsíčníku pro knihovny Biblio, reportážní fotografie vycházejí v týdeníku Sedlčanský kraj...

Dosud jediná autorská fotografická výstava s názvem Tváře krajiny se uskutečnila v říjnu 2015 v Petrovicích u Sedlčan. Byl také hostem výstavy své mladší dcery Luciány Stiborové v zimě 2012 v Kulturním domě Josefa Suka v Sedlčanech, kde vystavoval několik fotografických portrétů českých umělců a literátů.

V Nechvalicích dne 23. března 2016

Kontakt: E-mail: stibor.vladimir@centrum.cz

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012