Tři dny nám ukazovali pravý český národ, aneb Mrtvé labutě

-red- 4 2016 Aktuality česky

 

 

Martin Jan Stránský

 

Tak lze nazvat návštěvu čínského presidenta, kvůli které Policie ČR zjevně potlačovala lidská práva. Vtrhla k lidem, kteří měli tibetské vlajky v oknech bytů s nařízením, aby je odstranili. Poprvé po revoluci zabránila veřejnosti a opozičním politikům vstup na Pražský hrad a okamžitě zadržela každého protestujícího, který se pohyboval na střeženém strategickém místě.


Prezident se oblékl do červeného svetru a s pivem v ruce chválil současný stav tím, že „předchozí vláda byla podřízena tlaku Spojených států amerických a Evropské unie.“ Večerní ohňostroj těsně nad Karlovým mostem (placený Čínou, ale který čínský prezident ani neviděl) zabil labutě, které pak občané položili před budovu česko čínské komory.

 

Stejný ohňostroj, který se koná vždy v lednu k oslavám Nového roku, byl letos přestěhován na Vítkov, aby se labutím neublížilo. Po odletu čínského prezidenta začínají protesty. Není jich však dost. Prezident v červeném svetru s pivem v ruce vyhovuje 62 procentům národa, který upřednostňuje pivní socialismus a zabíjí nejen své labutě, ale i svou duši.

 

 

Foto: Ohňostroj k návštěvě čínského prezidenta, Petr Topič

Zdroj: http://www.lidovky.cz/

 

Názory pana Stránského jsou naší redakci blízké, Český dialog je příznivcem jím vydávané Nové Přítomnosti, a navíc jsem s Martinem Stránským v předchozích letech ráda spolupracovala.

-es-

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012