Tři dny nám ukazovali pravý český národ, aneb Mrtvé labutě

Martin Jan Stránský
Tak lze nazvat návštěvu čínského presidenta, kvůli které Policie ČR zjevně potlačovala lidská práva. Vtrhla k lidem, kteří měli tibetské vlajky v oknech bytů s nařízením, aby je odstranili. Poprvé po revoluci zabránila veřejnosti a opozičním politikům vstup na Pražský hrad a okamžitě zadržela každého protestujícího, který se pohyboval na střeženém strategickém místě.
Prezident se oblékl do červeného svetru a s pivem v ruce chválil současný stav tím, že „předchozí vláda byla podřízena tlaku Spojených států amerických a Evropské unie.“ Večerní ohňostroj těsně nad Karlovým mostem (placený Čínou, ale který čínský prezident ani neviděl) zabil labutě, které pak občané položili před budovu česko čínské komory.
Stejný ohňostroj, který se koná vždy v lednu k oslavám Nového roku, byl letos přestěhován na Vítkov, aby se labutím neublížilo. Po odletu čínského prezidenta začínají protesty. Není jich však dost. Prezident v červeném svetru s pivem v ruce vyhovuje 62 procentům národa, který upřednostňuje pivní socialismus a zabíjí nejen své labutě, ale i svou duši.
Foto: Ohňostroj k návštěvě čínského prezidenta, Petr Topič
Zdroj: http://www.lidovky.cz/
Názory pana Stránského jsou naší redakci blízké, Český dialog je příznivcem jím vydávané Nové Přítomnosti, a navíc jsem s Martinem Stránským v předchozích letech ráda spolupracovala.
-es-
How to contribute
The Czech Dialogue exists thanks to voluntary financial donations from people from all over the world.
Even you have the opportunity to contribute to its administration with any amount.
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad