Pomozte zachránit Bobbyho!

-ES- 3 2016 Ostatní česky

 

 

Od krajana Jana Krondla dorazila prosba o pomoc na záchranu pejska Bobbyho.

 

Z jeho popisu „Bobíčkova putování“ vybírám:

 

Katka Masaříková, manželka českého zástupce mise v Indii, se loni v New Delhi ujala 3 štěňátek, která našla na ulici. O štěňátka se postarala, dala jim všechno povinné očkování, odčervení, mikročipy, atd. - udělala všechno pro jejich lepší život, než v Indii na ulici.

Moni a Fifu  se povedlo umístit do Holandska. Bobíček měl opakované zdravotní problémy, byl stále malátný a ospalý. Veterinář v Indii zjistil špatnou funkci jater, zřejmě po kousnutí klíštětem.

Dnes je Bobíček v Chicagu, zatím stále v dočasné péči. Zdravotní problémy pokračují a tentokrát byl zjištěn pravý důvod: je jím vrozená vada zvaná PSS.

Když je štěnátko ještě u maminky v bříšku, stará se o čištění jeho krve a jeho játra obchází zvláštní žíla, takže nejsou zapojená do oběhu. Po porodu se normálně žíla uzavře a krev štěňátka proudí přes játra. V Bobíčkově případě ale příroda zapomněla žílu uzavřít, takže krev jeho játra stále obchází, krev se tím pádem nečistí a Bobíček je tak vlastně stále přiotrávený - malátný a ospalý.

Nejde jen o únavu, ale taková vada je životu nebezpečná. Opět se dvakrát zhroutil, proto je nezbytná operace, na kterou „pěstouni“ potřebují ještě asi $5,000. Spojili se s nadací LOVE ANIMALS, která pořádá na Bobíčka sbírku a již mají vybráno skoro polovinu.

 

Celý příběh Bobinka lze číst na Facebooku: https://www.facebook.com/katchka.masarikova a také na webové stránce, kde probíhá fundraiser na úhradu Bobinkovy operace: http://www.loveanimals.org/a-shunt-in-time.html

Buďte tak hodní a pomozte prosím našemu chicagskému krajánkovi Bobíčkovi.

Měl doposavad velmi těžký život, ale pomohla mu už celá řada lidí.

Jan Krondl, Brooklyn

 

foto: Bobby/Bobíček

-es-

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012