AHA! RODIČOVSTVÍ

Dr. Laura Markhamová
Kdybychom se dokázali k dětem chovat podle rad z této knihy, co by se stalo?
1) děti by byly šťastné
2) rodiče by byli šťastní
3) svět byl báječným místem k životu
Jenže to nejde. Když si přečtete tento „návod k rodičovství“, jistě si hodně zapamatujete. Nebojte se, že je dost odborná. Je velmi dobře graficky zpracovaná, takže důležité informace a shrnutí jsou zvýrazněny typem a velikostí písma. Navíc všechny rady vycházejí z předchozích příběhů rodičů s dětmi – a budete se divit, co všechno se může stát!
L. Markhamová je klinická psycholožka na Columbia University a jejím oborem je dětská vývojová psychologie. Má dvě děti a devět synovců a neteří, takže vlastních zkušeností až až. Proto ví, že hlavními ingrediencemi sociálně šťastného a mentálně zdravého dítěte jsou... rodičovská láska a trpělivost! Musíte mít soucit s jeho rozpaky, strachu z neznámého světa, vztekem, pláčem i někdy hysterickou potřebou okamžitého pomazlení a záchraně ve vašem náručí. Což ovšem neznamená slepé zbožňování. Občas (občas!) je nutné nepovolit, vysvětlovat, hledat nebolestivou cestičku ke splnění povinností (vašich i dítěte).
Podle autorky výchova představuje 10% vašeho času, prožitého s dítětem. Ostatní čas potřebujete na vybudování vztahu. A navíc: každou ošemetnou situaci můžete dítěti přehrát (a tak vysvětlit) s plyšáky – copak může mít medvídek prázdné bříško a nejít obědvat?
Vydala Mladá fronta
Venda Šebrlová
Jak přispět na provoz
Český dialog vzniká díky dobrovolným finančním příspěvkům lidí po celém světě.
I vy můžete přispět na jeho provoz libovolnou částkou.
Jak publikovat článek
Po domluvě je možné publikovat na stránkách vlastní texty!
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad