Dobrý den, vážené vedení České televize,

byli jsme doposud poměrně spokojenými diváky Vaší veřejnoprávní ČT. Hájili jsme kvalitu Vašich pořadů před většinovými stěžovateli… Rádi jsme se v klidu a pohodě tradičně dívali na konci víkendu od 20.00 na vysílání ČT1.
Po skvělé produkci dvoudílného seriálu Zločin v Polné přišel v neděli večer šok, tedy film Vejška. Stupidní, vulgární, nereálná a sexuálně nadbytečně podbízivá záležitost. Obávali jsme se, s čím „přijde“ ČT1 za týden.
Již v upoutávkách nám film Všiváci bohužel též nepřipadal příliš normální. Uklidňovali jsme se, že herci jako paní Janžurová, pan Langmajer a Vetchý by podprůměr nevzali… Opak je z našeho pohledu bohužel pravdou. Opět stupidní příběh o opilcích, deviantech, feťácích a pořád dokola nadbytečné sexuální scény. Morálka apod., škoda slov.
Nejsme žádní puritáni, ale normální lidé, kteří žijí běžným způsobem, vychovávají děti a snaží se druhým pomáhat a jít příkladem. Chceme věřit, že takových lidí je i v dnešní poměrně zkažené společnosti stále dost, a že si my i oni „zasloužíme“ kvalitnější produkci.
Pokud nemáte prosím dostatek kvalitních tvůrců, tak je urychleně hledejte! Obdobnou „produkci“ podobnou dvěma zmíněným filmům prodejte buď komerčním televizím, anebo je prosím vysílejte až po 24.00 hod.
Nezapomeňte prosím na docela důležitou věc!
I my dva jsme pravidelnými plátci koncesionářských poplatků.
Doufáme, že v tomto šíleném trendu posledních týdnů nebudete pokračovat, že se znovu budeme moci těšit na nedělní večerní jedničku…
S pozdravem
Ivana Kriglová – ředitelka MŠ
Vladimír Krigl - nakladatel
How to contribute
The Czech Dialogue exists thanks to voluntary financial donations from people from all over the world.
Even you have the opportunity to contribute to its administration with any amount.
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad