Šlechetná láska v Hradišti

8 2001 Kultura česky
obálka čísla


Letos 7., 8., a 9. září vždy od 16 hodin, je možno shlédnout mimořádné představení. Je to barokní opera italského skladatele A. Scarlattiho L´amor generoso -- Šlechetná láska. Dílo nastudoval soubor Capella Accademica Praha v italském jazyce. Představení se koná v ;nově rekonstruovaném empírovém zámeckém divadle v Mnichově Hradišti, které patří k jednomu ze tří původních divadel v českých zemích včetně Českého Krumlova a Litomyšle.
Jde o novodobou premiéru. Poprvé bylo dílo uvedeno 1. Října 1714 v Královském paláci v Neapoli. Česká Händlova společnost spolu s Památkovým ústavem Středních Čech a Italským kulturním institutem uvádí dílo v rámci projektu Mistrovská díla barokní opery. Zároveň je realizace opery součástí doprovodného programu výstavy Národní galerie v Praze Sláva barokní Čechie a Dnů evropského dědictví.
Rezervace vstupenek je možná na zámku v Mnichově Hradišti tel. 0329-773098 (kromě pondělí). Vstupenky budou také k dispozici dvě hodiny před představením. V ceně je zahrnuta i prohlídka zámku od 15 hodin.


-volfi-

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012