Zemřel Miloslav Ransdorf

O málokterém českém politikovi se v poslední době psalo a mluvilo tak často. Byl velmi vzdělaný (vystudoval na Universitě Karlově filosofii a historii). To jej ovšem neochránilo před problémy každodenního života.
Zavinil několik bouraček, měl neustálé problémy s dluhy a s tím spojené hrozby exekutorů. V poslední době o něm diskutovala většina národa v souvislosti s kauzou podvodníka Vladimíra Huňka, kterému chtěl pomoci vybrat z curyšské banky stamiliony eur. Byl tak rafinovaný a chtěl přijít k penězům - nebo se opět projevila jeho naivita (Pat a Mat v jedné osobě)?
Politici se shodují v tom, že byl mimořádně vzdělaný. Ovšem že s mnoha jeho názory nesouhlasili. A taky že byl velmi nepraktický. Prezident Miloš Zeman jej označil za „nejbystřejšího z intelektuálů, kterého jsem poznal”.
Ještě den před smrtí prý s kolegy plánoval další činnost v KSČM. Což by (asi) popřelo diskuse o sebevraždě. Ono té ostudy bylo v poslední době opravdu dost. Mozková příhoda, o které se v prvních hodinách po ohlášení jeho smrti mluvilo, taky může mít počátek v nervácích minulých týdnů. Osobně si myslím, že Miloslav Ransdorf by byl šťastnější v 19. století, kdy by sepisoval filosofické práce - a nebyl tak tvrdě konfrontován s každodenními problémy.
Venda Šebrlová
How to contribute
The Czech Dialogue exists thanks to voluntary financial donations from people from all over the world.
Even you have the opportunity to contribute to its administration with any amount.
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad