Ještě jste nečetli Žulového Stalina?

Nejlepším dárkem pod stromečkem bývá kniha.
Máme tu jednu velice zajímavou, a to beletristicky zpracovaný příběh o vzniku a zániku ohromného žuloveho monstra nad Prahou, Stalinova pomníku. O knize jsme sice už psali dříve, a dokonce s jejím autorem měli i Hovory bez hranic v Městské knihovně. http://www.cesky-dialog.net/clanek/5107-hovory-o-stalinovi/
Nyní jsme ale dostali možnost nabídnout ji zájemcům ve větším množství. Výtěžek z prodeje pomůže dále financovat Český dialog. Autor, Ruda Cainer z Vídně je totiž účastníkem našeho posledního dokumentu. A protože při psaní knihy myslel i na mladou generaci, bude mít radost, když se kniha dostane do rukou nejen pamětníkům, ale i těm mladším. Snad i proto zvolil románovou formu. Nudit se pri čtení rozhodně nebudou, čtení je to napínavé až do konce.
Zde ještě rozhovor Rudou Cainerem.http://www.cesky-dialog.net/clanek/5098-rudolf-cainer-o-zulovem-stalinovi/
Knihu objednávejte v redakci Českého dialogu, cena je 299,- Kc plus poštovné (do zahraničí 80 Kč Evropa, 160 Kč zámoří. Omlouváme se za první informaci rozeslanou mailem, kniha je poněkud těžší a poštovné tudíž stojí o trochu více než jsme původně uvedli) Platit můžete převodem na náš účet 110 103 4001/5500 nebo si osobně vyzvednout po telefonické dohodě o čase.
Podpořte Český dialog koupí Žulového Stalina
Děkujeme
How to contribute
The Czech Dialogue exists thanks to voluntary financial donations from people from all over the world.
Even you have the opportunity to contribute to its administration with any amount.
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad