MČK - Co bylo

3 2003 Ostatní česky
obálka čísla

Písničkářka Eva Henychová přijela z Moravy zazpívat do našeho únorového pořadu v Městské knihovně v Praze. Kromě toho odpověděla moderátorce Martině Fialkové na zajímavé otázky, viz str. 10,11...


Naše milá autorka a místopředsedkyně Klubu, historička Jana Volfová uspořádala pro své přátele večírek ve stylovém prostředí restaurace Vysmátý zajíc v Michalské ulici na Starém Městě pražském. Zazpívat přišel báječný dívčí kvartet Gepeel´s a také odrostlejší "Kulínčata", tedy absolventi známého dětského sboru Kulínský. A protože se též dostavil ředitel Academia dr. Alexandr Tomský, byla znovu představena jedna z nejúspěšnějších knih poslední doby, kterou právě Academia vydala a jejíž autorkou je právě Jana Volfová. Jak jsme již psali, vydání knihy bylo inspirováno články v Českém dialogu. Kniha nese název Českých dějin hrátky ošidné a kromě zakoupeni v různých knihkupectvích si ji můžete objednat i na adrese naší redakce. Knížka o české historii vypráví s vtipem, jednotlivé kapitoly je možno číst vždy před spaním pro dobré naladění. Kresby Lidmily Lojdové velmi roztomile umocňují požitek z knížky.


V dalším našem pořadu v Městské knihovně zpovídala Martina Fialková prezidentku švédské pobočky Nadace Olgy Havlové paní Olgu Wister. Podrobnosti v dalším ČD.

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012