MČK - Co bylo

Písničkářka Eva Henychová přijela z Moravy zazpívat do našeho únorového pořadu v Městské knihovně v Praze. Kromě toho odpověděla moderátorce Martině Fialkové na zajímavé otázky, viz str. 10,11...
Naše milá autorka a místopředsedkyně Klubu, historička Jana Volfová uspořádala pro své přátele večírek ve stylovém prostředí restaurace Vysmátý zajíc v Michalské ulici na Starém Městě pražském. Zazpívat přišel báječný dívčí kvartet Gepeel´s a také odrostlejší "Kulínčata", tedy absolventi známého dětského sboru Kulínský. A protože se též dostavil ředitel Academia dr. Alexandr Tomský, byla znovu představena jedna z nejúspěšnějších knih poslední doby, kterou právě Academia vydala a jejíž autorkou je právě Jana Volfová. Jak jsme již psali, vydání knihy bylo inspirováno články v Českém dialogu. Kniha nese název Českých dějin hrátky ošidné a kromě zakoupeni v různých knihkupectvích si ji můžete objednat i na adrese naší redakce. Knížka o české historii vypráví s vtipem, jednotlivé kapitoly je možno číst vždy před spaním pro dobré naladění. Kresby Lidmily Lojdové velmi roztomile umocňují požitek z knížky.
V dalším našem pořadu v Městské knihovně zpovídala Martina Fialková prezidentku švédské pobočky Nadace Olgy Havlové paní Olgu Wister. Podrobnosti v dalším ČD.
Jak přispět na provoz
Český dialog vzniká díky dobrovolným finančním příspěvkům lidí po celém světě.
I vy můžete přispět na jeho provoz libovolnou částkou.
Jak publikovat článek
Po domluvě je možné publikovat na stránkách vlastní texty!
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad