ČSÚZ - Dar dětem v Chorvatsku

Delegace ČSÚZ pod vedením předsedy pana Jaromíra Šlápoty, navštívila ve dnech 11. -- 13.3. 2003 školky v Chorvatsku. První den se uskutečnilo setkání se starostou obce v Končenici, panem Zdenko Tomkem, kterého se zúčastnil rovněž český velvyslanec v Chorvatsku, pan Ing. Petr Buriánek a předsedkyně Svazu Čechů v Republice Chorvatsko, paní Lenka Janotová. Za účasti novinářů a chorvatské televize proběhlo předání daru členů Československého ústavu zahraničního a to zařízení pro školku v Končenici. Jednalo se o vybavení školní kuchyně, nábytek pro učebny, výtvarné potřeby, svítidla, nové lůžkoviny atd. Rovněž byly předány sportovní potřeby pro českou základní školu J. Růžičky v Končenici za účasti ředitele školy pana Herouta, se kterým bylo domluveno, kde bude umístěna nová knihovna školy, která ponese název Knihovna T.G. Masaryka. Knihovnu včetně technického vybavení zajistí členové Československého ústavu zahraničního.
Dne 13.3. si delegace prohlédla v Daruvaru školku F. Mravence a setkala se starostou města Daruvar panem Zvonko Cegledi, paní Lenkou Janotovou a ředitelkou školky, paní Boženou Vargovou. S těmito zástupci byla domluvena další spolupráce, a to že členové ČSÚZ pomohou s vybavením školky Ferdy Mravence i chorvatské školky v Daruvaru.
Jak přispět na provoz
Český dialog vzniká díky dobrovolným finančním příspěvkům lidí po celém světě.
I vy můžete přispět na jeho provoz libovolnou částkou.
Jak publikovat článek
Po domluvě je možné publikovat na stránkách vlastní texty!
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad