Malý lesní průvodce

Venda Šebrlová 7 2015 Knihy česky

Magdalena Wagnerová

ilustrace Pavel Sivko

 

Doporučuji, jak číst tuto knížku. Sedněte si na kraj postýlky, na levou nohu si posaďte malé dítě a obejměte je tak, aby vidělo na stránky. Knížka je to lehounká, takže ji zvládnete pravou rukou. Ale začněte si povídat už nad obálkou.

Jsou tam zobrazeny desítky věcí, které můžete najít v lese. Samozřejmě houby a kytky a listy a brouky - ale také spínací špendlík, čudlík od plechovky s pitím, tkaničku od boty, knoflík i s nití...A mezitím vším na vás kouká trpaslík.

Neznám ani paní Wagnerovou ani pana Sivka, ale v této knížce se drží za ruce. Krátká a vtipná povídání o „lesních” věcech, křehké a laskavé obrázky k němu.  Proč liška nosí klobouk? Jak nafoukaný vever (muž) neskákal po stromě, ale měl mezi větvemi žebříky z větví. Co se stalo s myší, která nosila rozedrané kalhoty a nikdo se s ní kvůli tomu nechtěl kamarádit? Jak vzniklo první mraveniště a jak je to s hejkalem?

Protože v každém lese jsou trpaslíci, je pro děti dobré vědět, co kdy dělají. Takže: V pondělí sbírají léčivé byliny a uctivě se zdraví. V úterý perou a ve středu čtou noviny. Ve čtvrtek sbírají borůvky, v pátek zadělávají těsto a v sobotu pečou koláče.

Tato knížka je prázdninová. Ukazuje milý svět a naučí děti, jak se v lese nebát. A postavit ze šišek a větviček domeček pro skřítky je velmi záslužné!

Klidně se můžete vymýšlet podobné hádanky, jako je tato:

„Kdy je zmije nejsympatičtější?

Když je co nejdál od trpaslíka.”

Vydalo nakladatelství JaS

Venda Šebrlová

 

 

 

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012