Děkujeme v červenci

-ES- 7 2015 Aktuality česky

Když jsem nedávno platila účet za nájem za náš malý (ale milý) krcálek v Klementinu, telefon a internet, zoufala jserm si. Na účtu nezbylo nic. Budeme to muset nechat, pracovat z domova, jako mj. už vícekrát, odhlásit redakční internet - a vlastně všechno zrušit, táhlo mi hlavou. Nemáme na to.

 

Marná byla podzimní snaha získat nějaký grant od Ministerstva zahraničí nebo kultury. Nic. K pětadvaceti letům práce pro krajanský časopis Český dialog a jednadvaceti let činnosti Mezinárodního českého klubu se nám  žádného finančního dárečku od těchto institucí, které mají podporu aktivit, jaké vytváříme, ve svém programu, nedostalo. Ale jak jsem napsala už několikrát, když je nejhůř, stane se něco pozitivního, co nám v ukončení ČD i MČK zabrání.

 

Pomoc přišla z Kalifornie. Dcera naší, již nežijící, významné mecenášky Marie Dolanské, (s kterou jsem před časem mohla oslavit její 93. narozeniny pár měsíců před jejím odchodem), Vera Dolansky, nám poslala obnos, který zaplatí za červen nájem, internet i telefon.

Vera je milá žena, která sama nemá rodinu, ale pomáhá už léta osamělým kočičkám. Bere si je z útulku domů a také je pomáhá umístit do jiných rodin. Když jsem u nich byla na návštěvě, měla jich zrovna šest. Nedávno mne požádala o adresu a účet na kočičí útulek v ČR a také na náš účet. Když jsem jí děkovala za tak hezké překvapení, řekla, že to nic, že když nám mohla pomáhat dříve její maminka Marie, může i ona.

 

Z Kalifornie nám také poslala příspěvek Jiřinka (Georgina) Teyrovsky a Zdeněk (Dennis) Verňák. O všech třech si můžete přečíst v mé knížce Cali a také je tam vidět na obrázku. Jiřinka mi navíc poslala několik moc hezkých povídek ze svého života, které se přepisují a překládají do češtiny. Těšte se, stojí za to si je přečíst. Ta dáma má skutečně neobyčejný život a myslím, že v květnu oslavila 92. narozeniny.

 

Děkujeme také dr. Polákovi ze Švédska za jeho pravidelný příspěvek při návštěvě Prahy, panu Františku Tuháčkovi, který si objednal a přeplatil všechny moje knihy, Monice Špičkové, tajemnici Nadačního fondu Český výrobek, která koupila a nám přinesla na slavnostní křest dvou knížek (viz rubrika Naši ve světě) několik litrů výborného růžového vína (zatímco nositelé značky Český výrobek, kteří nabízejí uzeniny či jiné dobroty vhodné k pohoštění vůbec na můj dopis neodpověděli).

 

V dalším článku doplní tyto díky kolegyně Martina Fialková, komu poděkovat do Kanady, odkud se právě vrátila.

Eva Střížovská

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012