Úkol dne: bavit se!

Venda Šebrlová 6 2015 Aktuality česky

V poslední době se konečně dozvídáme, jak se máme chovat. Bavit se!!! A pokud to celodenně nedokážeme (což jistě ne!), tak nám ochotně pomohou výrobci čehokoli.

Voda v plastové lahvi se slzou sirupu? To přece mladé lidi baví tak, že si s ní radostně pohazují a slastně se u toho protahují. Proč by výrobci měli říkat takovou obyčejnost, jako že voda hasí žízeň? Malé děti baví přeslazené jogurty a želé bonbony tak, že už ani nezlobí! Že jsou to zdravé potraviny? To přece může lecjaký doktor vyvrátit - ale kdo dokáže, že to se mrňousové při jídle nebaví?

V době prázdnin nás výrobci jistě ještě v mnohém poučí. Bude nás bavit nosit deštník - vždyť je to legrace, když leje! Budeme se bavit taky při nákupu velejemného toaletního papíru? Jasně! Budeme šťastní, když si přečteme, kdo s kým a kde... ehm, se bavil?

Mě baví např. sledování televizních novin. To není přímá reklama na něco, ale antireklama na náš současný politický život. Baví mne podívaná na pana prezidenta, který s rozvahou Děda Vševěda komentuje tu nápor emigrantů (pohádkou o jezinkách), tu ekologické či parlamentní události. Jo, to chápu... Taky mne baví, jak Jiří Ovčáček dělá ze sebe blba a naší profesi velkou ostudu.

Jen nevím, jestli mne bude např. bavit jahodový dort tak, že dostanu zábavný žlučníkový záchvat. (Ten bych ostatně dostala i po jiných zábavných propagovaných potravinách.)

To je asi generační problém: máme mnohem bohatší slovník, než tvůrci reklamních spotů. Nebo jsme chtěli od života mnohem více: mít zajímavou práci, starat se o děti a časem také o své rodiče, číst knížky, vykoupat se v moři a aspoň jednou v životě si prohlédnout Louvre.

Takže, přátelé: bavte se! A kdybyste si v rámci letního sportování třeba zlomili nohu, nezoufejte! Vždyť počmáraná sádra je tak zábavná!

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012