Slovo šéfredaktorky - Máme nového prezidenta...

3 2003 Slovo redakce česky
obálka čísla

Dne prvního března a od včerejška máme nového prezidenta - Václava Klause, bývalého předsedu ODS, bývalého premiéra a bývalého předsedu Parlamentu. Mnozí lidé jásají a oslavují, mnozí se naopak chytají za hlavu a bědují. Kdybych měla jinou povahu než mám, přidala bych se asi k těm druhým. Ale protože jsem od narození nenapravitelná optimistka, říkám, že to jistě bude dobré. Že ten namyšlený narcis, za jehož vlády miliony lidí daly své peníze důvěřivě na privatizaci, za jehož vlády byly vytunelovány banky a velké podniky za miliardy korun a on k tomu jen podotýkal, že "nezná špinavé peníze a vše vyřeší mocná ruka trhu", se tím prezidentstvím ukojí natolik, že možná dostojí i svým slibům. Tedy těm, které pronášel před svým zvolením a které byly plné "pokory, porozumění a snahy o dialog." Doufám také, že mluví pravdu, když říká, že nic neslíbil komunistům. Byl ale zvolen pomocí jejich hlasů...

V každém případě je lepší, že byl zvolen Václav Klaus a nikoli buran z Vysočiny, který si získával hlasy prosťáčků tím, že byl hrubý a neomalený ve svých "bonmotech". Klaus umí (na rozdíl něho) cizí jazyky, lépe vypadá, umí se oblékat a má téměř noblesní vystupování. Již od malička byl ve škole primusem, dobře se učil, často byl vedoucím třídy či dalších dětských organizací. Velký vliv na něj měla jeho matka Marie, která je na svého syna náležitě pyšná. Z vysoké ekonomické školy, si jak jinak, odnesl červený diplom.

Nikdy nebyl komunistou. Listopad 1989 mu otevřel cestu vzhůru. Své slovo končím nadějí, že nový pan prezident má velkou šanci vybudit své dobré vlastnosti, věřím, že jich má skutečně také dost, a být dobrým prezidentem naší země.

Eva Střížovská

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012