Ztroskotal jsem

Dostali jste o tom také zprávu?
Rád bych se tímto omluvil všem čtenářům Českého dialogu, kteří dostali ode mne email, že jsem někde ztroskotal, že potřebuji ekonomickou pomoc pro moji ubohou matku, a také, že potřebuji s nimi navázat přátelství.... Najednou se s takovýmito e-maily, odeslanými jakoby z mé schránky, doslova roztrhl pytel, od Nového Zélandu až po Los Angeles. Nedělám v posledních dnech nic jiného, jen se omlouvám. Teď už jen čekám, jestli se ozve někdo ze Severního nebo Jižního pólu. Ujišťuji všechny, že já za těmito emaily a prosbami nestojím, jsou to nějací internetoví gauneři, kteří je posílají.
Jasné je, že mám rád lidi, dobré přátele, kamarády, ale nechci se jim takto vtírat do jejich soukromí nebo je jinak jaksi „znásilňovat.“ To víte, že občas taky ztroskotám, ale před počítačem, když se třeba nedaří práce na mých kulturních projektech. Potřeboval bych pak, aby mě někdo držel za ruku a utěšoval mě. O takovou přátelskou pomoc v době duševního ztroskotání stojím! A moje ubohá matka, že potřebuje nějakou pomoc, jak se také píše v těch záhadných mailech? To nemohu zodpovědět. Zemřela totiž před 33 lety.
Pokud byste ale, milí čtenáři, chtěli poslat nějaký peněžní obnos, k čemuž tyto maily vyzývají, pošlete ho klidně Českému dialogu, tam si to zaslouží. Já se pak za to půjdu v Praze za vás pomodlit a za moji matku také. (Abyste tomu rozuměli: Jestli to má mít ten správný účinek, tak se půjdu za vás pomodlit do nějaké hospody, ne na hřbitov. Tam bych jedině zamrzl a pak ztroskotal.)
Hodně zdaru všem čtenářům a jejich internetovému podnikání (bez hackerů a virů) přeje
Jaroslav Šonský
Švédsko
How to contribute
The Czech Dialogue exists thanks to voluntary financial donations from people from all over the world.
Even you have the opportunity to contribute to its administration with any amount.
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad