Vzájemné uznání zájmů?

2 2015 Aktuality česky

Vzájemné uznání zájmů?

11. 02. 2015 pan Lavrov v Lidových novinách:  „Projekt budování evropského společného domu ztroskotal, protože naši partneři na západě se neřídili snahou o vybudování bezpečnostní struktury postavené na VZÁJEMNÉM UZNÁNÍ ZÁJMŮ.“

Vybudování bezpečnostní struktury postavené na VZÁJEMNÉM UZNÁNÍ ZÁJMŮ?  Koho s kým?  Opět jen mezi Západem a Východem? Kapitalismem a socialismem?  Mezi Ruskem a Spojenými Státy?  To už tady bylo. Partnerem pro Rusko a Spojené Státy je dnes také sedmadvacet států Evropské Unie.

Tak zvané  VZÁJEMNÉ UZNÁNÍ ZÁJMŮ při tehdejším dělení rozdělilo Evropu na dvě části.  Svobodné volby slibované tehdy Visarionovičem  Džugašvilim presidentu Delano Rooseveltovi se vlivem „strýčka Joe“ zvrhly ve střední a východní  Evropě v řízenou totalitu. To byl výsledek VZÁJEMNÉHO UZNÁNÍ ZÁJMŮ na dlouhá desetiletí.

Skoro po 70 letech si národy celé Evropy rozhodují samy v dobrovolném společenství Evropské unie. Odmítáme pofiderní, podezřelé a pochybné návrhy VZÁJEMNÉHO UZNÁVÁNÍ ZÁJMŮ těmi, kteří kdysi rozhodovali o Evropě. Trváme na své suverenitě volbami. A chyby našich demokracií, ale i jejích dostatky patří k jejímu stálému rozvoji.

K.Mrzílek

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012