Gerard Cheshire - Evoluce

Malé dějiny velké myšlenky
Co jsou lidé lidmi, zajímalo je, kde jsme se tady vzali. Teprve (relativně) nedávno se objevila věrohodná teorie. Ano, moderní věda otevřela dveře teorii Charlese Darwina a jeho tvrzení, že z bakterie se vývojem a selekcí stal člověk. To se psal rok 1859.
Je to stejně fantastické jako stvoření mimozemšťany nebo božstvy. Cheshirova kniha vychází vstříc čtenářům poučeným nebo jen zvědavým. Vykládá teorii vývoje z pohledu nejnovějších poznatků o světě mikroorganismů, mj. DNA a výměny informací mezi rodičovskými geny. Dozvíte se, jak to příroda dělá v rostlinném i živočišném světě, jak se všechno míchalo a stěhovalo.
Nemusíte být biologové, knížka nabízí v poměru 1:1 texty a tabulky nebo ilustrace. Takže v kapitole Mimozemský život - jak je pravděpodobný? zjistíte, že mezi zhruba sto miliardami bilionů hvězd by mohly být nějaké obydlené bytostmi. Jak by asi vypadaly a jak určitě ne vám přiblíží obrázek na zrcadlové straně. Mimozemšťané by měli „těla” přizpůsobená místní gravitaci a moc bychom se k nim asi nehlásili. Když se však poučíte předchozím textem, ani vám to nepřijde divné.
Vydalo nakl. Dokořán v edici Pergamen, což je zárukou dokonalé redaktorské i grafické práce.
Venda Šebrlová
How to contribute
The Czech Dialogue exists thanks to voluntary financial donations from people from all over the world.
Even you have the opportunity to contribute to its administration with any amount.
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad