This Place v DOXu

HK 1 2015 Kultura česky

Centrum současného umění DOX

vystavuje až do 2. března 2015 monumentální umělecký projekt THIS PLACE, který vznikl díky iniciativě fotografa Fréderica Brennera. Tento projekt zkoumá očima 12 světově uznávaných fotografů Israel a Západní břeh jako místo a současně jako metaforu.

 

Během svých uměleckých rezidenčních pobytů v letech 2009 – 2013 se Fréderic Brenner, Wendy Ewald, Martin Kollar, Josef Koudelka, Jungjin Lee, Gilles Peress, Fazal Sheikh, Stephen Shore, Rosalind Solomon, Thomas Struth, Jeff Wall a Nick Waplington pokusili překročit mýty a stereotypy a zachytit tuto oblast v celé její složitosti – její historii, území, obyvatele, každodenní život a význam, který má po zbytek světa.

 

Každý z umělců vytvořil zásadní osobní výpověď o Izraeli a Západním břehu, které vedou diváka k hlubšímu porozumění současné konfliktní situace. Tyto příběhy společně utváří mozaikovitý portrrét tohoto důležitého a velmi sporného místa se všemi jeho trhlinami a paradoxy.

Po své světové premiéře v Cventru současného umění DOX v Praze se výstava více než pěti set fotografií přesune do Tel Aviv Museum of Art v Israeli, do Norton Museum of Art na Floridě, Brooklyn Museum of Art v New Yorku a do dalších měst.

 

Foto: Fazal Sheikh - From the Desert series

Centrum současného umění DOX, Poupětova 1, Praha 7 Holešovice

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012