Umění ohňostrojů

Maf 12 2014 Kultura česky

Svaz českých fotografů pořádá neobvyklou fotovýstavu. Její autor Robert Vystrčil je absolventem Fakulty informatiky Masarykovy univerzity, ale také hlavním oficiálním fotografem festivalu zábavy Brno - město uprostřed Evropy a významné mezinárodní přehlídky ohňostrojů Ignis Brunensis, která se každým rokem odehrává v Brně.

 

Robert vystrčil je také dvojnásobným držitelem Ceny Svazu českých fotografů (hlavní ocenění odborné poroty) ve fotosoutěži Olympia Brno, pořádané při této příležitosti. Z řady autorových reportáží věnovaných ohňostrojům byly pro výstavu vybrány nejen snímky z Brna, ale i z obdobného polského festivalu Pyromagic ve Štětíně. Robert Vystrčil není jen „ohňostrojným“ fotografem, věnuje se reportáži v širším slova smyslu, divadlu, sportu, cestopisné fotografii. Jeho snímky ohňostrojů se vyznačují autorskou invencí a nabízejí autenticitu mimořádného diváckého zážitku.

Smart Gallery Janovského při obchodě BéFOTO, Janovského 5, Praha 7. Výstava trvá do 12. ledna, ale hned poté na ni navazuje další výstava Brněnské ohňostroje, která trvá do 9. 2. 2015, a které se účastní ještě další autoři.

Maf

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012