Den památky obětí komunismu

6 2014 Aktuality česky

a dvě pozvánky od Libri Prohibiti

 

Před deseti lety přibyl nový svátek: Den památky obětí komunismu.

27. červen je v kalendáři České republiky zařazen do skupiny „významných dnů“ a je označován jako „Den památky obětí komunistického režimu“.

Upomíná na 27. června 1950, kdy byla na pražském Pankráci popravena česká politička JUDr. Milada Horáková. Ta se stala obětí justiční vraždy, která se na ní udála po vykonstruovaném procesu, kterým si komunistická strana v 50. letech upevňovala vedoucí pozici ve státě. Milada Horáková byla zároveň jedinou ženou, popravenou v rámci těchto soudních řízení. Po celé republice se v tento významný den konají různé pietní i vzdělávací akce. Jednou z nejvýznamnějších je minuta ticha, držená již tradičně v pravé poledne u památníku obětem komunismu na pražském Újezdě.

Foto: Wikipedie - Památník obětem komunismu, Olbram Zoubek, Praha- Újezd

A dvě tematické pozvánky z Libri Prohibiti

 

Strašák komunismu – debata.

Místo vzdělání a kultury při klášteře sv. Jiljí, Husova 8, 110 00 Praha 1

19. červen 2014

Máme se bát návratu komunismu? Nebo je antikomunismus jen zástupný problém před volbami? Jakým způsobem komunistická minulost ovlivňuje současnost české společnosti a politiky?

Debatovat přijdou Jaromír Štětina, Daniel Herman a Matěj Spurný.

Zdroj: http://www.dominikanska8.cz/dominikanska-8-akce

 

 

Všechny cesty vedou do Pekingu

Knihovna Václava Havla, Řetězová 7, 1. patro, 110 00 Praha 1

19. červen 2014, 19.00–21.00 hod.

Lidská práva: Má Česká republika na to, aby skloubila obchodování s Čínou a solidaritu s Tibetem? Nebo si bude muset vybrat?

Pozvání přijali: Petr Drulák (1. náměstek ministra zahraničí), Radek Špicar (viceprezident Svazu průmyslu a dopravy, ředitel Aspen institutu), Šimon Pánek (ředitel Člověka v tísni) a Martin Bursík (předseda Liberálně ekologické strany). Debatu moderuje novinářka Kateřina Šafaříková.

Zdroj: http://www.vaclavhavel-library.org

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012