Den památky obětí komunismu

a dvě pozvánky od Libri Prohibiti
Před deseti lety přibyl nový svátek: Den památky obětí komunismu.
27. červen je v kalendáři České republiky zařazen do skupiny „významných dnů“ a je označován jako „Den památky obětí komunistického režimu“.
Upomíná na 27. června 1950, kdy byla na pražském Pankráci popravena česká politička JUDr. Milada Horáková. Ta se stala obětí justiční vraždy, která se na ní udála po vykonstruovaném procesu, kterým si komunistická strana v 50. letech upevňovala vedoucí pozici ve státě. Milada Horáková byla zároveň jedinou ženou, popravenou v rámci těchto soudních řízení. Po celé republice se v tento významný den konají různé pietní i vzdělávací akce. Jednou z nejvýznamnějších je minuta ticha, držená již tradičně v pravé poledne u památníku obětem komunismu na pražském Újezdě.
Foto: Wikipedie - Památník obětem komunismu, Olbram Zoubek, Praha- Újezd
A dvě tematické pozvánky z Libri Prohibiti
Strašák komunismu – debata.
Místo vzdělání a kultury při klášteře sv. Jiljí, Husova 8, 110 00 Praha 1
19. červen 2014
Máme se bát návratu komunismu? Nebo je antikomunismus jen zástupný problém před volbami? Jakým způsobem komunistická minulost ovlivňuje současnost české společnosti a politiky?
Debatovat přijdou Jaromír Štětina, Daniel Herman a Matěj Spurný.
Zdroj: http://www.dominikanska8.cz/dominikanska-8-akce
Všechny cesty vedou do Pekingu
Knihovna Václava Havla, Řetězová 7, 1. patro, 110 00 Praha 1
19. červen 2014, 19.00–21.00 hod.
Lidská práva: Má Česká republika na to, aby skloubila obchodování s Čínou a solidaritu s Tibetem? Nebo si bude muset vybrat?
Pozvání přijali: Petr Drulák (1. náměstek ministra zahraničí), Radek Špicar (viceprezident Svazu průmyslu a dopravy, ředitel Aspen institutu), Šimon Pánek (ředitel Člověka v tísni) a Martin Bursík (předseda Liberálně ekologické strany). Debatu moderuje novinářka Kateřina Šafaříková.
How to contribute
The Czech Dialogue exists thanks to voluntary financial donations from people from all over the world.
Even you have the opportunity to contribute to its administration with any amount.
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad