Hudebně - prázdninová pozvánka a výročí

Letní (Cyrilometodějský) koncert věnovaný stoletému výročí od narození houslisty Alexandra Plocka a pianisty Josefa Páleníčka a 90letému výročí primária Smetanova kvarteta Jiřího Nováka se koná v Lučanech nad Nisou, dne 6. července v 18.00. V kostele Navštívení panny Marie účinkuje Praga Camerata a houslistky Dagmar Virtová a Lucie Hůlová - Sedláková, obě pokračovatelky rodinných tradic. Budou vystaveny fotky z rodinných archivů umělců, k jejichž výročí se koncert koná.
Houslistka Dagmar Virtová, dcera Jiřího Nováka, primária slavného Smetanova kvarteta, již několik let vytváří velmi užitečnou webovou prezentaci věnovanou historii tohoto komorního souboru. Na stránkách www.smetanovokvarteto.cz najdete množství unikátních informací, dobových fotografií, zvukových i obrazových záznamů vracejících se do období, kdy Smetanovo kvarteto dobývalo světová pódia. Jsou tu i aktuality o současných událostech, které jednotlivé osobnosti připomínají, o koncertech či výročích. Web je postupně rozšiřován a doplňován, jeho cílem je pro budoucnost zachovat informace o vynikajících hudebnících, kteří spoluvytvářeli slavnou tradici české smyčcové hry, na niž navazují současné špičkové soubory.
Na archívní fotografii Smetanovo kvarteto ve složení:
Jiří Novák (1. housle),Antonín Kohout (violoncello), Lubomír Kostelecký (2. housle), Milan Škampa (viola)
Jak přispět na provoz
Český dialog vzniká díky dobrovolným finančním příspěvkům lidí po celém světě.
I vy můžete přispět na jeho provoz libovolnou částkou.
Jak publikovat článek
Po domluvě je možné publikovat na stránkách vlastní texty!
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad