Hovory bez hranic s Katkou Dehningovou

Beseda s Katkou Dehningovou na téma její druhé knihy, Cesta za datovou čáru, se uskutečnila 2. června. Návštěvníci nebyli jen z řad přátel klubu, Katčiných čtenářů a přátel z Prahy. Přišlo dokonce i hosté z Austrálie, Kalifornie, Mexika i Švédska, kteří právě pobývali v Praze. Panovala vynikající nálada, díky charismatické autorce, ale i díky moravskému a francouzskému vínu, které umocnilo další přátelské setkání Mezinárodního českého klubu. Volné pokračování našich besed Hovory bez hranic se i tentokrát velmi vydařilo.
Besedu jsme i tentokrát uspořádali v Českém centru Praha. Cyklus Hovory bez hranic jsme sice pořádali přes 10 let v Městské knihovně, možná však přišel čas na - alespoň občasnou - změnu. České centrum nabízí přívětivé zázemí, dobré technické vybavení i milý personál, vždy ochotný pomoci s průběhem akce, a vstup je zdarma. Navíc je zde nyní ředitelem pan Zdeněk Lyčka, kterého dobře známe z několika jeho dřívějších působišť, at´už byl velvyslancem v Dánsku, ředitelem Českého centra ve Stockholmu nebo ředitelem krajanského odboru na Ministerstvu zahraničních věcí. Vždy s ním byla skvělá spolupráce, protože je to člověk zapálený pro svoji práci, kterou všude dělá naplno, víc než na 100%, a k tomu má výborné nápady. Jsme proto rádi, že se s ním můžeme nyní potkávat i v Praze.
Na fotografii zleva: Martina Fialková (provázela pořadem), Katka Dehningová jako host večera a Zdeněk Lyčka, ředitel Českého centra Praha
Fotogalerie z besedy je zde:
https://picasaweb.google.com/109415267541266510648/KatkaDehningovaCestaZaDatovouCaru
A zde si můžete přečíst rozhovor, který s Katkou při příležitosti jejího pobytu v ČR vznikl.
http://www.cesky-dialog.net/clanek/6232-katka-dehningova-z-kalifornie-do-prahy/
Martina Fialková
Jak přispět na provoz
Český dialog vzniká díky dobrovolným finančním příspěvkům lidí po celém světě.
I vy můžete přispět na jeho provoz libovolnou částkou.
Jak publikovat článek
Po domluvě je možné publikovat na stránkách vlastní texty!
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad