Hovory bez hranic s Katkou Dehningovou

Maf 6 2014 MČK česky

Beseda s Katkou Dehningovou na téma její druhé knihy, Cesta za datovou čáru, se uskutečnila 2. června. Návštěvníci nebyli jen z řad přátel klubu, Katčiných čtenářů a přátel z Prahy. Přišlo dokonce i hosté z Austrálie, Kalifornie, Mexika i Švédska, kteří právě pobývali v Praze. Panovala vynikající nálada, díky charismatické autorce, ale i díky moravskému a francouzskému vínu, které umocnilo další přátelské setkání Mezinárodního českého klubu. Volné pokračování našich besed Hovory bez hranic se i tentokrát velmi vydařilo.

Besedu jsme i tentokrát uspořádali v Českém centru Praha. Cyklus Hovory bez hranic jsme sice pořádali přes 10 let v Městské knihovně, možná však přišel čas na - alespoň občasnou - změnu. České centrum nabízí přívětivé zázemí, dobré technické vybavení i milý personál, vždy ochotný pomoci s průběhem akce, a vstup je zdarma. Navíc je zde nyní ředitelem pan Zdeněk Lyčka, kterého dobře známe z několika jeho dřívějších působišť, at´už byl velvyslancem v Dánsku, ředitelem Českého centra ve Stockholmu nebo ředitelem krajanského odboru na Ministerstvu zahraničních věcí. Vždy s ním byla skvělá spolupráce, protože je to člověk zapálený pro svoji práci, kterou všude dělá naplno, víc než na 100%, a k tomu má výborné nápady. Jsme proto rádi, že se s ním můžeme nyní potkávat i v Praze.

Na fotografii zleva: Martina Fialková (provázela pořadem), Katka Dehningová jako host večera a Zdeněk Lyčka, ředitel Českého centra Praha

Fotogalerie z besedy je zde:

https://picasaweb.google.com/109415267541266510648/KatkaDehningovaCestaZaDatovouCaru

A zde si můžete přečíst rozhovor, který s Katkou při příležitosti jejího pobytu v ČR vznikl.

http://www.cesky-dialog.net/clanek/6232-katka-dehningova-z-kalifornie-do-prahy/

Martina Fialková

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012