Vídeň v Českém centru

-ES- 5 2014 MČK česky

Další projekce dokumentu České kořeny ve Vídni (ze společné dílny Kam Studio Kyjov a našeho klubu)

Naše pořady Hovory bez hranic, bývají v přátelském a neformálním duchu. V prostředí Českého centra v Rytířské ulici v Praze byla tato atmosféra zvláště zdůrazněna. Snad tím, že oproti Městské knihovně, kde se Hovory většinou pořádaly, zde nebyla sedadla jako v kině se vstupenkami na určená místa, vlastně vstup byl volný a židle se přidávaly podle potřeby. A ta potřeba byla! Zájemců přišlo opravdu dost. K náladě jistě přispělo i báječné víno od moravského vinaře – a našeho častého „vinného“ sponzora –Stanislava (Stani) Mádla. Přestože sklínka vzhledem ke značnému počtu diváků vyšla na jednoho spíše symbolicky, na úvod pěkného večera to pěkně „sedlo“.  A pak – přítomnost hostů, samotných účastníků natáčení  –  vídeňská zpravodajka Českého rozhlasu, Marie Woodhamsová, manželé Vašíčkovi (kdo pamatuje Sputniky?), vídeňsko-pražský výtvarník Jan Brabenec (pracuje hlavně s poněkud zvláštním materiálem, s kůží, a z pod rukou mu na jeho kožených obrazech vycházejí hlavně ženy…), a další hosté: z USA, Švýcarska, Švédska, Maďarska, z Prahy a kdoví odkud ještě...

Ti všichni se zájmem sledovali promítání třetího dokumentárního filmu z cyklu České kořeny a následně se zapojili do besedy. Jedna divačka dokonce přiznala, že se jí film tak líbí, že už ho viděla několikrát a zase si nenechá ujít další příležitost. A tu si nenechte ujít ani vy. O film na DVD si můžete napsat, rádi pošleme i do zahraničí. Naši slovenští čtenáři jej budou moci vidět 7. října v rámci festivalu Dny české kultury v Košicích. A nedávno byla také podepsána smlouva o jeho uvedení na podzim t.r. s Českou televizí, datum vám včas sdělíme.

Více o dokumentech České kořeny najdete na www.ceskekoreny.cz

A zde jsou ohlasy na naše filmy – přečtěte si: http://www.ceskekoreny.cz/ohlasy/

-ES-

Foto: Hosté ještě stále přicházejí…fotila Katka Dehning, náš příští host Hovorů bez hranic, kterou jsme pozvali na 2. 6. (viz akce mezinárodního českého klubu zde vpravo)

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012